UE

Blog

Jak zrobić półkę na kwiaty?

22 02/ 2021

...

Choć mamy wciąż kalendarzową zimę, to w powietrzu coraz bardziej czuć nadchodzącą wiosnę. Dni stają się dłuższe, a człowiek ma wrażenie, że zyskał pokłady nowej energii. Razem ze zbliżaniem się nowej pory roku ma się ochotę na zmiany w mieszkaniu. Najwyższa pora schować smętnie leżące bombki i wprowadzić do wnętrza nieco wiosennej energii. Wszystko powoli budzi się do życia. Co prawda minie jeszcze trochę czasu zanim będziesz mógł spacerować wśród zapachu kwiatów, jednak to idealna pora, by przemycić trochę roślin do mieszkania.

Półeczki na kwiaty momentalnie dodadzą mieszkaniu nieco świeżości. Jakie rośliny wybrać? Tutaj panuje pełna dowolność. Niektórzy decydują się na rośliny doniczkowe, którymi można cieszyć się przez długie lata, z kolei dla innych idealnym wyborem są kwiaty cięte, które zachwycają swoim niezwykłym zapachem. Cenisz sobie przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania? Idealnym wyborem dla Ciebie będą aromatyczne zioła, które nie tylko świetnie wyglądają, ale są również doskonałym dodatkiem do potraw. W dzisiejszym tekście zdradzamy, jak zrobić półkę na kwiaty i cieszyć się nadchodzącą wiosną.

Z czego zrobić stojak na kwiaty? – inspiracje

Z czego zrobić stojak na kwiaty? Dobrą wiadomością jest, że możesz wykorzystać rozmaite materiały, nawet takie, które dotychczas uważałeś za bezużyteczne. Obecnie coraz więcej zwolenników zyskuje idea zero waste, zgodnie z którą nadaje się drugie życie pozornie niepotrzebnym materiałom i produktom. Za przykład mogą posłużyć drewniane skrzynie. Najczęściej służą one do transportu warzyw albo roślin, ale świetnie sprawdzają się także w roli półki i stojaka. Ponadto istnieje mnóstwo możliwości wykorzystania skrzyni. Możesz przykręcić ją do ściany, dzięki czemu będzie prezentowała się niczym profesjonalna półka, ale i podwiesić pod sufitem przy wykorzystaniu solidnego sznura. Drugi wariant sprawi, że Twoje mieszkanie nabierze charakteru tropikalnej oazy. Z przymocowanych do siebie skrzynek stworzysz także efektowny kwietnik.

Z czego zrobić stojak na kwiaty, jeżeli nie przemawia do Ciebie pomysł ze skrzynkami? Wówczas świetnie sprawdzi się drabina. Jej schodki znakomicie nadają się na doniczki z kwiatami, ponadto budowa drabiny nawet nieco przypomina konstrukcję klasycznego kwietnika. Natomiast jak zrobić półkę na kwiaty, jeżeli drabina składa się nie ze stopni, ale z wąskich drążków, które nie utrzymają roślin? W takim przypadku na każdym z poziomów możesz umieścić półkę albo nawet fragment płyty. W ten sposób uzyskasz sporą przestrzeń do aranżacji.

Oryginalne kwietniki

Półeczki na kwiaty przybierają rozmaite formy. Wiele zależy od tego, jaki wystrój preferujesz. Co innego będzie pasowało do estetyki glamour, a co innego sprawdzi się w mieszkaniu w stylu boho.

Przy wyborze odpowiedniego modelu kluczowy może okazać się także rodzaj pomieszczenia. Jednak za jeden z najbardziej uniwersalnych typów półek uznaje się półki narożne. Za sprawą naszego konfiguratora to Ty decydujesz o ostatecznym wyglądzie półki. W ten sposób możesz zaprojektować model, który będzie odpowiedni zarówno na zioła, jak i na pokaźną kolekcję kwiatów doniczkowych. Kwietniki w formie półek są doskonałym wyborem, zwłaszcza gdy nie dysponujesz dużą przestrzenią. W ten sposób możesz cieszyć się pięknymi roślinami, jednocześnie nie tracąc miejsca.

Kiedy natomiast posiadasz przestronne wnętrze, funkcję kwietnika może pełnić nawet klasyczna szafka albo regał. Mebel posiada szuflady i nie wiesz, co z nimi zrobić? Nic prostszego, mogą one posłużyć jako idealne miejsce na doniczki. W ten sposób uzyskasz nietuzinkowy efekt, nawiązujący do stylu orientalnego. Zaletą tego typu rozwiązań jest m.in. to, że jeżeli zapragniesz zmienić wystrój, meble bez problemu mogą wrócić do pełnienia swojej pierwotnej funkcji.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.