UE

Blog

Jasna podłoga – jakie meble wybrać?

05 09/ 2022

...

Jakie meble do jasnej podłogi w salonie wybrać? Czy meble z jasnego drewna lepiej wyglądają na tle ciemnych czy kolorowych ścian? W dzisiejszym artykule zdradzamy, jak łączyć ze sobą kolory, tak aby otrzymać satysfakcjonującą aranżację.

Jakie meble do jasnej podłogi w salonie pasują najbardziej?

Istnieją różne szkoły aranżacji wnętrz. Niektórzy rozpoczynają od wyboru mebli, z kolei dla innych najważniejszy jest kolor ścian i podłóg. Wiele osób decyduje się też na podążanie za konkretnym stylem. Dzisiaj w sposób szczególny skupimy się na zagadnieniu, jaki kolor mebli do jasnej podłogi wybrać. Przy tej okazji warto poznać zasadę stopniowania odcieni. Jakie meble do jasnej podłogi w salonie wówczas wybrać? Jeżeli zdecydujesz się na białe panele, meble mogą przybrać np. beżowy albo szary odcień. W regule tej najważniejsze jest utrzymanie gradacji barw. Dzięki temu najważniejsze elementy, czyli ściany, podłoga, meble oraz sprzęty pasują do siebie kolorystycznie i tworzą spójną, ale nie jednolitą całość. Jaki kolor mebli do jasnej podłogi wybrać, jeżeli wpada ona w nieco inną tonację? Ponownie sprawdzi się zasada, zgodnie z którą komplet wypoczynkowy czy regały na wymiar powinny być przynajmniej o dwa odcienie ciemniejsze od podłogi. Takie rozwiązanie pozwala na prawdziwe szaleństwo w kwestii dodatków. Wówczas to właśnie akcesoria mogą definiować styl pomieszczenia. Jasne meble do salonu świetnie prezentują się zarówno w towarzystwie dekoracyjnych bibelotów, jak i w otoczeniu roślin. Faktem jest, że jasna podłoga pozwala na częste zmiany stylu, a ponadto w każdej odsłonie prezentuje się równie dobrze.

Szafy i regały na wymiar – do czego pasują jasne meble?

Wiemy już, że jasne meble do salonu znakomicie prezentują się w połączeniu z jasną podłogą. Jednak zasada gradacji nie jest jedyną metodą, jaką możesz zastosować przy białych meblach. Jeżeli zależy Ci na optycznym powiększeniu wnętrza, wówczas białe szafy i białe regały możesz połączyć np. z pastelami. Dywan w odcieniu pudrowego różu i pistacjowe ściany nadadzą przestrzeni całkiem nowej jakości. Ponadto meble z jasnego drewna świetnie wyglądają w otoczeniu sprzętów wykonanych z tego samego materiału. W przestronnym pokoju wcale nie musisz trzymać się zasady różnicy dwóch tonów. Sosnowe szafy na wymiar równie dobrze mogą stać w otoczeniu bukowych regałów na wymiar i orzechowych ram okiennych. Poszczególne tony drewna zawsze tworzą spójną całość. Także białe meble (https://www.fabrykamebli.pl/20-szafy-i-regaly-na-wymiar) znakomicie prezentują się na tle drewnianej podłogi. Białe szafy można zestawić zarówno z palisandrowymi panelami, jak i z podłogą o subtelnym odcieniu klonu. Marzy Ci się wnętrze w stylu retro? Wówczas połącz jasne meble do sypialni wraz z biało-czarnymi płytkami. Białe regały i szafy na wymiar idealnie pasują także do modernistycznych wnętrz. Wystarczy, że zdecydujesz się na wyraziste dodatki albo podłogę w nietypowym odcieniu.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.