UE

Blog

Kilka porad, które ułatwią Ci codzienne sprzątanie kuchni

11 07/ 2022

...

Choć początkowo już samo stworzenie planu sprzątania brzmi dość przytłaczająco, to w rzeczywistości nie jest to wcale trudny proces. Harmonogram sprzątania niesie ze sobą sporo korzyści, a jedną z nich jest wprowadzenie do swojego życia regularności.

Sprzątanie kuchni może być prawdziwym horrorem, jeżeli zabierasz się za to raz na parę miesięcy. Zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy wiesz jak szybko posprzątać kuchnię i wykorzystujesz tę wiedzę w codziennym życiu. Wówczas odświeżenie szafek kuchennych oraz sprzętów AGD może zając zaledwie parę minut. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak szybko i skutecznie sprzątać kuchnię.

Jak szybko posprzątać kuchnię? – proste metody

Sprzątanie kuchni wcale nie musi być długim i żmudnym procesem. Podstawę sukcesu stanowi dobre przygotowanie, którego częścią jest sporządzenie planu sprzątania. Poniżej przedstawiamy przykładowy harmonogram sprzątania.

1. Przygotowanie narzędzi i środków do sprzątania m.in. ściereczek, mopa, rękawic, preparatów czyszczących.

2. Zbieranie śmieci i umieszczenie ich w odpowiednich pojemnikach.

3. Postawienie akcesoriów na przypisane im miejsca.

4. Zmywanie naczyń albo umieszczenie ich w zmywarce.

5. Czyszczenie kuchenki.

6. Mycie zlewu, blatów oraz drobnych sprzętów elektrycznych.

7. Mycie okien.

8. Mycie podłogi.

Są to czynności, które poleca się robić raz w tygodniu. Sprzątanie warto poprzedzić otwarciem okna. Oczywiście wycieranie blatów, zmywanie naczyń czy wynoszenie śmieci powinny być wykonywane częściej niż raz w tygodniu. Dzięki temu uda Ci się zachować ogólny porządek. Wiemy już, jak szybko posprzątać kuchnię, ale wciąż pozostaje wiele pytań. Czym czyścić meble na wysoki połysk w kuchni? Czym myć szafki kuchenne z tłuszczu? Dowiedzmy się razem!

Czym czyścić meble na wysoki połysk w kuchni?

Czym czyścić meble na wysoki połysk w kuchni? W tej kwestii istnieją dwie główne szkoły. Jedna stawia na domowe sposoby, druga natomiast preferuje gotowe detergenty. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz, ważne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Z szafek kuchennych należy usunąć żywność oraz wszelkie niepotrzebne przedmioty. Przy samym czyszczeniu z pewnością przyda się ściereczka z mikrofibry. Materiał dokładnie zbiera kurz oraz zabrudzenia, a przy tym nie rysuje mytych powierzchni.

Jakie środki czystości do sprzątania wybrać? Jednym z najprostszych sposobów jest zmieszanie wody z odrobiną mydła w płynie albo płynu do mycia naczyń. W kwestii domowych sposobów wiele zależy od rodzaju zanieczyszczeń. Do walki z kamieniem i pleśnią nadaje się roztwór wody z octem, z kolei tłustych plam pozbędziesz się przy pomocy wody z sodą oczyszczoną. Ważne, aby przy myciu kuchenki nie stosować twardych gąbek i druciaków, które mogą w łatwy sposób uszkodzić powierzchnię.

Czym myć szafki kuchenne z tłuszczu? Jeżeli nie przemawiają do Ciebie domowe mieszanki, czeka na Ciebie olbrzymi wybór specjalistycznych detergentów. Z łatwością znajdziesz produkty zarówno w formie mleczka, jak i płynu czy sprayu. Warto pamiętać o tym, że meble z połyskiem nie lubią nadmiaru wody, a drogą do zachowania ich w dobrej formie jest ich regularne czyszczenie. Należy jednak unikać nie tylko drucianych gąbek, ale i mocnych preparatów z granulkami, past ściernych oraz środków na bazie amoniaku. Czym czyścić meble matowe? Obowiązują tu podobne zasady. Najlepiej sprawdzają się delikatne ściereczki oraz detergenty oparte na składnikach pochodzenia naturalnego.

Szafki kuchenne na wymiar i czyszczenie piekarnika

Wiemy już, czym czyścić meble matowe oraz czym myć szafki kuchenne z tłuszczu (https://www.fabrykamebli.pl/14-meble-kuchenne-na-wymiar). Wciąż jednak pozostaje do wyjaśnienia jeszcze kilka kwestii dotyczących tego, jak sprzątać kuchnię. Z pewnością newralgicznym miejscem jest piekarnik. To sprzęt, który pozostaje w codziennym użytku, a przy tym dość szybko powstają na nim zabrudzenia. Łatwo o tłuste plamy, przypalenia czy ślady zaschniętego jedzenia. Ponownie rozwiązaniem jest połączenie detergentu z miękką ściereczką. Rzadko który środek momentalnie usunie zabrudzenia, dlatego najczęściej poleca się pozostawienie preparatu przynajmniej na parę minut. W ten sposób unikniesz uciążliwego szorowania.

Jakie środki czystości do sprzątania piekarnika mają wybrać zwolennicy domowych sposobów? Do czyszczenia piekarnika nadaje się mieszanka wody i octu oraz pasta z sody oczyszczonej. Każda wyżej wymieniona metoda posiada swoich entuzjastów, a co najważniejsze, każda uważana jest za wysoce skuteczną.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.