UE

Blog

Komody biurowe nie tylko do przechowywania – jak wpasować je w przestrzeń pracy?

23 02/ 2024

...

Komody biurowe uchodzą za jedne z najchętniej kupowanych mebli biurowych. Są pojemne, dobrze się prezentują, a do tego możesz je dostać w wielu rozmaitych odsłonach. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak umiejętnie zaaranżować pomieszczenie z komodą biurową.

Komoda biurowa – jaki model wybrać?

Pierwsze komody znane są z salonów Ludwika XIV. Meble były wykonywane z najlepszych materiałów, a do tego posiadały liczne zdobienia i ornamenty. Nierzadko ich fronty wykładano drogocennymi kamieniami. Przy tym wszystkim komody uchodziły za meble praktyczne, o czym świadczy sama ich nazwa pochodząca od francuskiego commode, a więc wygodny. Początkowo komody były używane przede wszystkim przez arystokrację. Z czasem coraz częściej zaczęły się pojawiać u mieszczan, aż trafiły pod strzechy. Współcześnie trudno sobie wyobrazić mieszkanie pozbawione komody. Podobnie jest w przypadku biur. Komody biurowe (https://www.fabrykamebli.pl/62-komody-biurowe) idealnie sprawdzają się zarówno w eleganckich gabinetach, jak i w typowo korporacyjnych biurach. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli? Najważniejszą rolę odgrywa funkcjonalność. Do czego komoda biurowa z szufladami lub szafkami ma służyć? Jeżeli ma stać się miejscem przechowywania ogólnodostępnych folderów, wówczas warto pomyśleć o otwartych półkach, z kolei w przypadku firmowych dokumentów lepiej sprawdzą się zamykane szafki. Komoda biurowa biała, czarna, a może szara? Meble na zamówienie dają Ci sposobność wyboru wymarzonego wariantu. Dzięki temu z łatwością utrzymasz styl przewodni. Ponadto niewielka komoda może pełnić rolę stolika kawowego. To dobre rozwiązanie zwłaszcza na niewielkiej przestrzeni. Z kolei w przestronnych wnętrzach bywa, że komody zamieniają się w jedyne w swoim rodzaju firmowe archiwum.

Komoda biurowa z szufladami – czy może zdobić wnętrze?

Przy aranżacji wnętrza ważny jest nie tylko rozkład szuflad i półek komody biurowej białej, ale także wygląd blatu. Najczęściej wybierane są jednolite meble, w których fronty i blat są wykonane z tego samego materiału. Istnieje także możliwość wybrania blatu w całkiem innym odcieniu, co bardzo dobrze się sprawdza, gdy komoda biurowa z szufladami pełni także rolę stolika kawowego. Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele. Zależy Ci na czymś ekstrawaganckim, co przyciągnie spojrzenia klientów? Czemu by nie zdecydować się na komodę z kolorowymi szufladami. Mebel możesz urozmaicić również przy pomocy dekoracji, które staną na blacie. Bez wątpienia jednymi z najbardziej uniwersalnych ozdób są rośliny. Kaktus, bukiet polnych kwiatów, a może storczyk? Wystarczy wybrać ulubione gatunki. W stworzeniu przytulnej atmosfery pomocne okażą się świece zapachowe. Jeżeli boisz się, że ktoś niepostrzeżenie potrąci świecę, alternatywą jest postawienie lampki LED. Po jeszcze więcej pomysłów i inspiracji zapraszamy do Fabryki Mebli.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.