UE

Blog

Kuchnia 2020

21 02/ 2020

...

Kuchnia to serce domu, które już dawno przestało być wnętrzem przeznaczonym jedynie do przygotowywania i konsumpcji posiłków. Nowoczesna kuchnia 2020 to pomieszczenie równie ważne i efektowne co salon, a wykończeniem nierzadko dorównuje jego elegancji.
Propozycje i rozwiązania, jakie przedstawiają nam projektanci na rok 2020 to otwarte przestrzenie, indywidualizm, meble dopasowane do aranżacji pozostałej części domu i funkcjonalne rozwiązania.

Jak urządzić kuchnię 2020?
 

Połączenie kuchni z salonem.


Kuchnia wchodzi do salonu i od progu rozgaszcza się z pełną gracją. Otwarta przestrzeń to wygoda i wrażenie znacznie większego pomieszczenia.

Połączenie kuchni z salonem to także luksus, który gwarantuje harmonijną całość oraz:

  • Możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego i słownego z domownikami, a także gośćmi, których zapraszamy.
  • Ułatwienie podawania posiłków i przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami.
  • Doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują własnym przestronnym domem, jak i niewielką kawalerką.

Projekty kuchni połączonej z salonem zakładają wiele możliwości aranżacyjnych, a dzięki odpowiednio dobranym meblom na wymiar możesz stworzyć własną, indywidualną przestrzeń.

 

Minimalizm

Nie od dziś wiadomo, że mniej znaczy więcej – zwłaszcza kiedy mowa o aranżacjach kuchennych, które projektanci proponują nam na sezon 2020.

Minimalizm z klasą w kuchni to nie jest trudna sztuka, a po opanowaniu zasad, które nim rządzą, szybko może okazać się, że właśnie Twojej przestrzeni tego było trzeba.

Najważniejszym założeniem minimalizmu jest funkcjonalna stylizacja, która poza idealnym wpasowaniem się w klimat, pozwoli także na sprawniejsze (i przyjemniejsze!) opanowanie powierzchni. Minimalizm to harmonia, spokój i poczucie porządku.

W pomieszczeniach minimalistycznych zdecydowanie królują jasne kolory – z zachowaniem zasady połączenia niewielkiej ich ilości, proste formy i równowaga. Potrzebujesz inspiracji? Zobacz nasze realizacje.

Nowoczesność i ujednolicona powierzchnia


Kiedy już zdecydujesz się na jeden z najgorętszych trendów aranżacji 2020, czyli kuchnię otwartą, warto wziąć pod uwagę ujednolicenie powierzchni. To kolejny zabieg, który pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia. W celu osiągnięcia takiego zamiaru szczególnie dobrze sprawdzają się jednolite kolory i faktury, na linii połączenia podłoga w salonie – podłoga w kuchni oraz ściana w kuchni – blat kuchenny. Najczęściej i najchętniej stosowane materiały to kwarc, kamień lub drewno.

 

Podstawowe zalety płynące z tego trendu to:

  • nadanie eleganckiego i przemyślanego wyglądu
  • spójna i jednorodna stylistycznie aranżacjach
  • wyrazisty, ‘czysty design’

doskonałe rozwiązanie do kuchni w każdym stylu.

Paleta najmodniejszych kolorów


Tak, jak zostało to wspomniane w nagłówku o minimalizmie - jasne barwy królują. Jednak tak jak w przypadku innych trendów, tak i tutaj – nie są one przymusowo narzucone, a jedynie spełniają rolę inspiracji. Z kolorami w kuchni jest jak z doborem mebli – każdy wybiera takie, na jakie ma ochotę patrzeć z przyjemnością. Niewątpliwie w małej przestrzeni kuchennej doskonale sprawdzą się wcześniej wspomniane barwy jasne – mleczne, cieliste, śnieżnobiałe, ecru, nawet jasne róże, czy odcienie żółtego. Co jednak w przypadku, kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej kuchni, w której możemy zaszaleć z bogatszą kolorystyką?

Najmodniejsze kolory kuchni 2020:

  • Brzoskwinia i brudny róż

Pastelowy, spokojny kolor, który w zależności od naszych planów i zamiarów zyskuje na nasyceniu. Zastosowany we wnętrzu ‘uspokaja’ pomieszczenie, nadaje ciepło i przytulny charakter. Liczne źródła wyjaśniające znaczenie kolorów mówią o jego pozytywnym oddziaływaniu na samopoczucie i procesy myślowe człowieka.

  • Niebieski – od delikatnego błękitu po granat

Niebieski kolor do tej pory kojarzył się wyłącznie z aranżacją marynistyczną. Od kiedy natomiast szczęśliwie dobił do portu domowych wnętrz, zyskała liczne grono zwolenników.

Niebieski bardzo dobrze łączy się z odcieniem złota i bieli. Dzięki oddziaływaniu, jakie ma ludzki umysł: uspokojenie, świeżość i czystość – doskonale sprawdzi się w przestrzeni kuchennej.

  • Zieleń

Zieleń w kuchni w każdej postaci to doskonały pomysł! Jeśli nie chcesz decydować się na całą kuchnię w odcieniu szmaragdu, militarnym lub butelkowej zieleni, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego elementu o takiej kolorystyce.

Zieleń doskonale prezentuje się w towarzystwie drewna. Korzystając z konfiguratra dostępnego na naszej stronie dopasujecie swoje meble idealnie, nie tylko do zieleni, ale także do indywidualnych założeń i oczekiwań.

Jak widzicie, kuchnia 2020 na wiele sposobów jest ciekawa i piękna. Tak jak w przypadku innych pomieszczeń w domu, wymaga podejścia indywidualnie dopasowanego do powierzchni, możliwości i upodobań mieszkańców. Niezależnie, czy jest otwarta, czy pełni rolę oddzielnego pomieszczenia, czy będzie mała, czy duża – powinniśmy urządzić ją tak, aby czas w niej spędzany mijał nam beztrosko i przyjemnie.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.