UE

Blog

Kuchnia bez szafek wiszących – jak ją urządzić?

01 03/ 2024

...

W polskich kuchniach najczęściej montowane są zarówno dolne, jak i górne szafki. Podwójna zabudowa posiada wiele zalet m.in. zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Jednak czy jest to jedyna opcja? Zdecydowanie nie! W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak urządzić kuchnię bez szafek wiszących.

Kiedy zdecydować się na kuchnię bez szafek wiszących?

Zastanawiasz się czy kuchnia bez szafek wiszących jest właśnie dla Ciebie? Sprawdźmy zatem, w jakich przypadkach ludzie najczęściej rezygnują z górnej zabudowy. Przede wszystkim znaczenie mają tu względy praktyczne. Nie lubisz gotować, a może wyznajesz minimalizm? W takim przypadku może okazać się, że w pełni wystarczy Ci miejsce, które zapewniają dolne szafki. Pewnym kompromisem jest także zakup słupka kuchennego, który dobrze sprawdza się w roli mini spiżarni. Ponadto niektórzy rezygnują z górnych szafek, kiedy mają do dyspozycji kuchnię z wyspą. Dodatkowe szafki sprawiają, że górne meble okazują się po prostu niepotrzebne. Brak górnych szafek kuchennych pomaga także w optycznym powiększeniu niewielkiej kuchni. Zdarza się również, że osoby rezygnują z kuchennych szafek wiszących na rzecz półek albo ozdób np. plakatów czy obrazów. W tym przypadku decydujące okazuje się to, jaki efekt chcesz uzyskać.

Co zamiast szafek wiszących w kuchni?

Kuchnia z dolną zabudową najczęściej jest urządzana w przestronnych wnętrzach, nie jest to jednak niepodważalną zasadą. Dolne szafki kuchenne (https://www.fabrykamebli.pl/15-szafki-kuchenne-dolne-na-wymiar) równie dobrze prezentują się w zabudowie na planie I, ale także U czy L. Najważniejszą rolę pełni tu funkcjonalność. Decydując się na szafkę na zlewozmywak czy piekarnik, otrzymasz jednorodną zabudowę, dzięki której kuchnia będzie zdawała się optycznie większa. Choć dolne szafki kuchenne najczęściej kojarzone są z zamkniętymi półkami i szufladami, to nie jest to jedyne wyjście. Możesz zdecydować się także na otwarte modele. Warto też rozważyć zakup szafki kuchennej narożnej. Dzięki niej w pełni wykorzystasz dostępną przestrzeń, a przy tym szafka narożna jest idealnym miejscem do przechowywania garnków albo suchych produktów spożywczych. Czym zastąpić górne szafki kuchenne? Najczęściej wybieraną opcją jest montaż półek albo relingów. W ten sposób górna część ściany wciąż pozostaje zagospodarowana. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, możesz zdecydować się wyłącznie na dekoracje. To dobre miejsce do montażu oświetlenia albo do powieszenia stylowych obrazków. Jeszcze więcej pomysłów znajdziesz w Fabryce Mebli.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.