UE

Blog

Kuchnia bez uchwytów – wady i zalety

27 07/ 2020

...

Nowoczesne meble kuchenne bez uchwytów – wady

Kuchnia bez uchwytów posiada wiele zalet, jednak ma też swoje wady, które dobrze jest poznać przed zdecydowaniem się na wprowadzenie takiego rozwiązania. Najczęściej wymienianą niedoskonałością jest fakt, że fronty kuchenne bez uchwytów wymagają częstszego czyszczenia niż standardowe szafki. Dzieje się tak ponieważ człowiek bardzo często dotyka ich powierzchni, pozostawiając ślady palców. Aby końcowy efekt zachwycał elegancją i nienaganną formą, konieczne jest zadbanie o wysoki poziom czystości. Meble do kuchni bez uchwytów nie są najlepszym wyborem dla osób, które lubią przemycać swój styl poprzez dodatki. Marmurowe czy szklane gałki do szafek mogą stać się pięknym wykończeniem kuchni o stylu industrialnym albo glamour. Brak uchwytów jest lepszym wyborem dla miłośników minimalizmu.

Praktyczne szafki kuchenne bez uchwytów – zalety

Meble kuchenne bez uchwytów z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Popularność ta wynika z niezwykłej funkcjonalności, jaką gwarantują tego typu meble. Bardzo ważną rolę odgrywa również to, jak prezentują się szafki kuchenne bez uchwytów. Są one przykładem niezwykłego szyku i elegancji. Fronty kuchenne bez uchwytów doskonale prezentują się zwłaszcza w nowoczesnym wydaniu. To idealny wybór dla wszystkich zwolenników modernizmu i minimalizmu. Lakierowane fronty pięknie odbijają światło, a brak uchwytów dodatkowo zwiększa optycznie powierzchnię wnętrza. Zgodnie z myślą stylu nowoczesnego w ten sposób ogranicza się wszelkie zbędne elementy, dzięki czemu przestrzeń wygląda na czystą i schludną. Brak uchwytów to również oszczędność pieniędzy. Jeżeli chciałoby się kupić standardowe uchwyty, byłby to koszt ok. kilkuset złotych za komplet, a designerskie elementy potrafią osiągać taką cenę nawet za pojedynczy egzemplarz. Zdarza się, że po latach użytkowania tak drobne elementy zaczynają przysparzać sporo problemów. Ulegają one m.in. uszkodzeniom mechanicznym, czasem nawet odpadają, a znalezienie identycznego produktu okazuje się trudnym zadaniem. Meble do kuchni bez uchwytów pomogą zapobiec takim problemom. Są one także znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Wokół uchwytów zbierają się trudne do usunięcia zabrudzenia, natomiast gładka powierzchnia frontów nie przysparza takich kłopotów. Brak uchwytów jest korzystny dla rodzin z małymi dziećmi. Najmłodsi będą musieli się mocno natrudzić, aby otworzyć szafkę, a wystające elementy nie będą stanowiły zagrożenia.

Meble kuchenne bez uchwytów – opinie Klientów

Pojawia się sporo dyskusji na temat tego, jak na co dzień sprawdzają się meble kuchenne bez uchwytów. Opinie Klientów są różne, jednak przeważają te pozytywne. Dla niektórych osób zawodem jest, że szafki kuchenne bez uchwytów wymagają częstego czyszczenia. Co prawda zabrudzenia nie zbierają się wokół gałek, jednak na powierzchni frontów pozostają ślady palców, które zaburzają estetykę. Kuchnia bez uchwytów znajduje swoich zwolenników wśród ludzi w przeróżnym wieku. Jednak najwięcej zachwytów można usłyszeć z ust rodziców małych dzieci. Dla parolatka wszystko może stać się zabawką, także uchwyty od mebli. Są one potem rozkręcane, a drobne części nie dość, że mogą się zgubić, to jeszcze powodują potencjalne zagrożenie. Meble kuchenne bez uchwytów są bezpieczne dla dzieci. Maluchy, nie znając mechanizmu, nie otworzą tak łatwo szafki. Kolejną, często wymienianą zaletą, jest niezwykły wygląd, jakim odznaczają się meble kuchenne bez uchwytów. Opinie są w tym przypadku zgodne. Meble tego typu charakteryzują się klasą oraz elegancją i są znakomitym wyborem do nowoczesnych wnętrz.

Uchwyty listwowe i frezowane

Pewnym kompromisem pomiędzy standardowymi uchwytami a ich absolutnym brakiem są uchwyty listwowe oraz frezowane. Pierwsze z nich są wpuszczane we fronty szafek. Zależnie od upodobań i potrzeb każdego Klienta listwy mogą zajmować całą długość szafki albo zaledwie jej niewielki fragment. W obu przypadkach pozostają niewidoczne. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie uchwytów frezowanych, które umieszcza się przeważnie na obrzeżach frontów. Uchwyty frezowane są delikatnymi wgłębieniami, które są tworzone na powierzchni frontu. Najczęściej są one wykorzystywane na materiałach lakierowanych oraz na drewnie. Rozwiązanie to jest spotykane m.in. w krajach skandynawskich, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się również na terenie Polski. Podobnie, jak szafki kuchenne bez uchwytów, również szafki z uchwytami listwowymi i frezowanymi nie przysparzają wielu trudności w czyszczeniu. Przy wyborze frezu bardzo ważną rolę odgrywa jego odpowiedni wymiar, w innym przypadku mebel może okazać się mało funkcjonalny. Minusem takiego rozwiązania są dodatkowe koszta, których unika się przy kuchni bez uchwytów.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.