UE

Blog

Kuchnia biało-czarna – styl i elegancja

29 07/ 2020

...

Meble kuchenne czarno-białe w różnych stylach

Kuchnia w bieli i czerni nie jest zarezerwowana jedynie dla dużych i przestronnych mieszkań. Na taki wystrój można sobie pozwolić nawet w bloku, jednak w przypadku małej przestrzeni należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Niewielka zamknięta kuchnia biało-czarna może powodować uczucie przytłoczenia. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, kiedy we wnętrzu dominuje czerń, która zmniejsza optycznie przestrzeń. Lepszym wyborem jest zmiana proporcji i zwiększenie ilości bieli. Czerń może znaleźć się w pomieszczeniu np. pod postacią dodatków, blatów albo sprzętów kuchennych. W ten sposób czarno-białe meble kuchenne zachowają odpowiednią równowagę. Przydatnym trikiem jest także postawienie na fronty w połysku. Odbijają one światło, dzięki czemu pomieszczenie od razu wydaje się większe. Matowe fronty nadają się za to do dużych wnętrz. Kuchnia czarno-biała posiada tę zaletę, że w zależności od rodzaju wykończenia i dodatków, może być urządzona praktycznie w każdym stylu. Wiele osób decyduje się m.in. na estetykę glamour. W takim przypadku z pewnością sprawdzi się efektowne oświetlenie np. kryształowy żyrandol albo plafon. Ważną rolę odrywa również staranne wykończenie. Listwy czy uchwyty do szafek w kolorze srebra albo złota nadają wnętrzu elegancji i sprawiają, że wygląda ono na niezwykle ekskluzywne. Kuchnia biało-czarna w estetyce vintage jest znakomitym wyborem dla osób, którym podobają się elementy różnych stylów. Vintage jest połączeniem nowoczesności z duchem sentymentalizmu. Wiele jest tu dozwolone. Lśniące białe szafki mogą być zestawione ze starym drewnianym stołem i kolorowymi dodatkami. W odpowiedniej aranżacji będzie to tworzyło spójną, a zarazem niezwykle ciekawą całość. Wśród biało-czarnych mebli znakomicie będzie się prezentować kolorowa lodówka i bibeloty w duchu retro.

Funkcjonalna i nowoczesna kuchnia biało-czarna

W zakres stylu nowoczesnego wchodzą rozmaite nurty. Można tu wymienić choćby styl industrialny, a także minimalizm. Jednak cechą wspólną jest zamiłowanie do prostych i funkcjonalnych form. Ważną rolę odgrywają dobre jakościowo materiały oraz staranne wykończenie wszelkich, nawet najdrobniejszych szczegółów. Jeżeli stawia się na ozdoby, ważne, aby były one nie tylko ładne, ale również praktyczne. Nowoczesna kuchnia biało-czarna jest idealnym wyborem dla wszystkich osób z zamiłowaniem do modernizmu. Kontrastujące ze sobą barwy sprawiają, że wnętrze wygląda na niezwykle stylowe. Istnieje wiele sposobów na aranżację kuchni biało-czarnej. Nowoczesna przestrzeń sprzyja eksperymentom. Dobrze działa tu zasada kontrastów. Jeżeli mamy do dyspozycji duże pomieszczenie, wówczas możemy nieco zaszaleć np. decydując się na czarną ścianę, która jest ciekawym tłem dla białych szafek. Wyjątkowy efekt uzyska się także zamieniając obie barwy. Czarno-białe meble kuchenne mogą mieć wiele konfiguracji. Osoby z zamiłowaniem do minimalizmu często decydują się na połączenie białych mebli z czarnymi akcentami np. z marmurowymi blatami. Przestrzeń wygląda wówczas na przestronną i schludną. Z kolei entuzjaści nurtu industrialnego mogą trochę zaszaleć z formą. Kuchnia biało-czarna nowoczesna świetnie prezentuje się np. z fragmentem ceglanej ściany, która wprowadza do wnętrza wyjątkowy klimat.

Kuchnia w bieli i czerni z drewnianymi akcentami

Nowoczesna kuchnia biało-czarna z każdym rokiem zyskuje coraz większe grono zwolenników. Swoją popularność zawdzięcza m.in. znakomitej prezencji i szerokim możliwościom aranżacyjnym. Niektóre osoby decydują się na pozostawienie wnętrza jedynie w biało-czarnej tonacji, ale częstszym rozwiązaniem jest dodanie jeszcze jednego wyraźnego akcentu. Może on przybrać postać drewna. Do wyboru są rozmaite opcje. Drewniany stół, krzesła, blaty, a także dekoracje. Jeżeli zależy nam na podobnym efekcie, ale mamy ograniczony budżet, wówczas dobrym rozwiązaniem będą płyty, które bardzo dobrze imitują wygląd drewna. Meble kuchenne czarno-białe mogą posiadać fronty szafek o różnych odcieniach. Najczęściej wybierana jest biel, która pięknie odbija światło. Można także postawić na różnorodność i tak np. fronty górnych szafek pozostaną białe, a dolnych zostaną pokryte płytą w kolorze drewna. W ten sposób uzyska się niepowtarzalny efekt. Kuchnia w bieli i czerni świetnie wygląda ozdobiona także innymi akcentami kolorystycznymi. Aby nie tworzyć wrażenia chaosu, warto zdecydować się na jedną wiodącą barwę np. czerwień, żółć czy zieleń. Gdy wybierze się już kolor, można przystąpić do dekoracji. Istnieją dwie podstawowe szkoły. Jedna głosi, że wyrazisty kolor mogą przybrać meble i sprzęty AGD, a druga stawia przede wszystkim na akcesoria czy dodatki. W pierwszym przypadku można sobie pozwolić np. na kolorowy opiekacz do kanapek, lodówkę czy mikrofalę. Elementy te wprowadzą do wnętrza całą masę energii. Zgodnie z drugim założeniem skupiamy się raczej na drobiazgach np. czajniku, rękawicach kuchennych, sztućcach czy kwiatach. Jednak nawet drobne akcesoria potrafią całkowicie odmienić charakter kuchni.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.