UE

Blog

Kuchnia otwarta – jak ją urządzić?

04 06/ 2020

...

Kuchnia otwarta to obecnie jeden z najmodniejszych trendów kuchni 2020. Stosowany w małych pomieszczeniach mieszkań w bloku, ale i na dużych powierzchniach domów własnościowych. Warto podkreślić zalety takiego rozwiązania, zwłaszcza z uwagi na fakt, że daje ono całkiem spore pole do popisu dla aranżacji i wystroju.

Zapraszamy do dalszej części artykułu, a dowiecie się jak pomysłowo i ciekawie zagospodarować kuchnię otwartą.

Wyspa

Pomimo otwartej przestrzeni i połączeniu kuchni z salonem lub jadalnią, warto „granice” konkretnego pomieszczenia zaakcentować. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wyspa kuchenna. Pozwoli ona na rozgraniczenie kuchni połączonej z dalszą częścią domu, ale i wprowadzi wrażenie wizualnego porządku.

 

Wyspa kuchenna to także dodatkowa przestrzeń robocza i miejsce na przechowywanie sprzętów.

Świetną alternatywą dla niej pozostaje także stół lub niezwykle wygodne w użytkowaniu mobilne szafki na kółkach.

Wentylacja

Podczas przygotowania posiłków nieunikniona jest sytuacja, w której wydzielają się zapachy. Nie zawsze akceptowane i lubiane przez resztę domowników wymagają odpowiedniego ukrycia. Unoszące się duża ilość pary wodnej wraz z cząstkami kurzu osiada na meblach i sprzętach, dlatego w każdej kuchni otwartej odpowiednia wentylacja to podstawa.

Design

Otwarta kuchnia zdecydowanie lepiej prezentuje się, kiedy jej wnętrze jest spójne z resztą domu.

Idealnie w kuchni otwartej sprawdzą się meble z frontami o neutralnej kolorystyce i zbliżonej estetyce do pomieszczenia sąsiadującego. Nie oznacza to oczywiście, że meble w kuchni i salonie lub jadalni muszą być takie same! Wystarczy, że będą kompatybilne ze sobą choćby pod względem palety barw, uchwytów, czy stylizacji.

Doskonale podczas urządzania kuchni otwartej sprawdzą się meble na wymiar. Dzięki nim dopasujecie każdy element niezwykle precyzyjnie, efektownie wykorzystując tym samym przestrzeń do zagospodarowania.


Detale

Decydując się na rozwiązanie w postaci kuchni otwartej, należy wybrać sobie jeden dany kierunek, w stronę którego będziemy podążać. Aranżacja wnętrz w konkretnej stylistyce pozwoli uniknąć przytłaczającego miszmaszu i umiejętnie stworzy własną, prywatną oazę spokoju.

Dobór detali w kuchni otwartej powinien być przemyślany i nieprzypadkowy. Każdy wyeksponowany element wnętrza to swego rodzaju biżuteria dla pomieszczenia. Wybierając dodatki, trzeba szczególną uwagę zwrócić na to, czy są one ładnym, a zarazem funkcjonalnym uzupełnieniem przestrzeni.

Pomimo zasady, której należy trzymać się w kuchni otwartej – im mniej trzymamy rzeczy na blacie, tym lepiej - nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji, w której pewne elementy dobrze, jeśli są pod ręką. Dlatego wybierając chlebak, blok na noże kuchenne, małe AGD, czy nawet armaturę – warto być wiernym jednej, konkretnej tematyce aranżacji.

 

 

Kuchnia otwarta pozwala optycznie powiększyć dom lub mieszkanie, a także stworzyć niepowtarzalną aranżację z salonem. Dzięki możliwościom, jakie oferuje, doskonale sprawdzi w każdej przestrzeni, bez względu na metraż.

Kuchnia otwarta to fantastyczna opcja dla singla, wieloosobowej rodziny, czy młodego małżeństwa, dla każdego, kto ceni sobie komfort i rozwiązania ułatwiające codzienne życie.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.