UE

Blog

Szafa do biura – kiedy funkcjonalność powinna iść w parze z estetyką

20 01/ 2021

...

Szafa do biura – kiedy funkcjonalność powinna iść w parze z estetyką

Biura powstają często w mieszkaniach. Proces adaptacji pomieszczeń na przestrzeń biurową bywa dość trudny, zwłaszcza gdy wnętrza nie są przystosowane do pełnienia takiej funkcji. Doskonałym rozwiązaniem okazują się szafy na wymiar, które można dostosować do każdego pokoju. Przy meblach na wymiar to Ty decydujesz o rozmiarze produktów, a także o ich rozkładzie szafek czy półek. To doskonała wiadomość m.in. w przypadku kiedy szafa służy nie tylko do przechowywania dokumentów. Zdarza się, że szafy do biura kryją wewnątrz np. akcesoria papiernicze, ryzy papieru czy przekąski. Wiele szaf pełni również najpopularniejszą funkcję, jaką jest przechowywanie ubrań. W każdym z opisanych wariantów sprawdzi się mebel o innym rozkładzie. W ostatnich sezonach królują szafy drewniane na wymiar, których tańszą alternatywą są szafy wykonane z drewnopodobnych materiałów. Meble wybierane są ze względu na swoją wysoką funkcjonalność, ale i wyjątkową prezencję. Drewno pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych czy industrialnych wnętrz. Szafa do gabinetu na wymiar może wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzysz. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala skomponować nowy element z już posiadanymi meblami. Bez problemu zaprojektujesz mebel dopasowany do wnętrz o różnym wystroju. W ten sposób połączysz funkcjonalność z wymarzonym wyglądem.

Jakie funkcje może pełnić szafa w biurze?


Biuro jest miejscem, w którym wiele osób spędza 8 godzin dziennie. To naprawdę sporo czasu, dlatego tak ważne jest to, aby człowiek czuł się komfortowo w otaczającej go przestrzeni. Istotną rolę odgrywa m.in. sposób ustawienia oraz użytkowania mebli. Szafa do biura może pełnić różne funkcje. Najczęściej tego typu meble są wykorzystywane do przechowywania dokumentacji, teczek czy segregatorów. Kiedy wszystkie dokumenty mają przypisane sobie miejsce, znacznie łatwiej jest sprawnie wykonywać swoje obowiązki. Szafy do biura często służą także do przechowywania ubrań. Na wieszakach może znaleźć się miejsce nie tylko dla odzieży wierzchniej, ale i dla stroju na zmianę. Jeżeli np. w Twojej pracy panuje elegancki dress code, wówczas szafa do biura jest doskonałym miejscem na zostawienie w niej marynarki czy koszuli. W ten sposób nie będziesz musiał przebijać się przez zaspy śnieżne w eleganckich, ale mało wygodnych ubraniach. Szafy otwarte oraz regały mogą również pełnić rolę praktycznych ścianek działowych. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania, a pracownicy mają wydzieloną dla siebie przestrzeń. Sporo osób narzeka na pracę w pokojach przeznaczonych dla kilku albo nawet kilkunastu osób. Za sprawą regałów możliwe jest zyskanie chociaż odrobiny prywatności. Regały i szafy na wymiar bez trudu uda się dopasować do każdego wnętrza.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.