UE

Blog

Kuchnia w stylu skandynawskim

04 06/ 2020

...

Dziś, bez względu na położenie geograficzne i stosunek dnia do nocy, skandynawskie rozwiązania są jednymi z najmodniejszych i najczęściej stosowanych w aranżacji kuchni. Prostota, elegancja i funkcjonalność to podstawowe filary, na bazie których szwedzki design tworzony jest w naszych rodzimych przestrzeniach.

Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach, których przestrzeganie zapewni naprawdę spektakularny efekt!

Kolorystyka

Paleta barw stylu skandynawskiego to tak zwane „rozbielone” kolory, które pozwalają rozjaśnić pomieszczenie: biele, beże, ivory, écru, lub pastele. Jeśli decydujemy się na styl skandynawski w kuchni, jedno jest pewne: kolory powinien być matowy i gładki.

Styl skandynawski lubi także kontrasty. Szachownica na podłodze lub jedna ściana w nieco mocniejszym akcencie kolorystycznym to doskonałe rozwiązanie, a także sposób na wykorzystanie barw w celu zaakcentowania kącika jadalnianego lub wypoczynkowego w kuchni.

Meble

Tak jak cała idea stylu skandynawskiego – tak meble kuchenne w takiej aranżacji są skromne i stonowane. Najczęściej spotykanym połączeniem i najlepiej oddającym ducha Skandynawii jest zestawienie bieli i drewna. Białe fronty i drewniane blaty to gwarancja ponadczasowej elegancji. Warto postawić na gładkie powierzchnie i przeszklenia w górnej witrynie. Kuchnia skandynawska jest prosta, swobodna i przytulna.

Jeśli szukacie do swojej kuchni w stylu skandynawskim idealnych mebli – te na wymiar sprawdzą się doskonale!

Design

Kuchnia skandynawska wyznaje jedną podstawową zasadę – mniej znaczy więcej. Wnętrze o spokojnych, stonowanych barwach pozbawione jest zbędnych bibelotów przepełniających kuchenny blat i witryny nad nim.

Skandynawska aranżacja to połączenie funkcjonalności z estetyką. Bardzo często stosowanym zabiegiem jest rezygnacja z zasłon. Duża ilość światła wpadającego przez okno buduje wrażenie większej, znacznie bardziej przestronnej kuchni.

Dodatki

Oszczędność w dodatkach gwarantuje naprawdę świetny efekt! Delikatna, jasna przestrzeń wymaga odpowiednio dobranych dodatków, takich, które nie są w stanie zaburzyć „czystości” aranżacji i uporządkowanego wnętrza. Idealnie sprawdzą się tutaj dodatki z metalu, drewna, cegły, wikliny i wszelkiego rodzaju naturalnych materiałów. Pozbawienie wnętrza sztuczności pozwoli zbudować naprawdę wyjątkowy klimat!

 

Wnętrze inspirowane skandynawskim stylem przyciąga prostotą i elegancją.

Styl skandynawski to określona zasada stylizacji wnętrz, które miłośników zyskała sobie nie tylko w Europie. Minimalistyczne rozwiązania o prostej, ale niezwykłej charakterystyce to rozwiązanie idealne zarówno do niewielkich pomieszczeń, jak i bardzo dużych przestrzeni.

Styl skandynawski kuchni to równowaga, spokój i harmonia, podobnie jak wywodząca się ze Szwecji sztuka życia nazywana w języku ojczystym „lagom”, czyli „w sam raz”.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.