UE

Blog

Łazienka, w której poczujesz się wyjątkowo. Zobacz, jak urządzić praktyczną i estetyczną przestrzeń!

10 02/ 2023

...

Już sama myśl o wyborze mebli do łazienki oraz aranżacji całego pomieszczenia spędza Ci sen z powiek? Na szczęście wcale nie musi tak być. Proces urządzania łazienki oraz wyboru sprzętów i mebli łazienkowych może być naprawdę przyjemny i satysfakcjonujący. By tak się stało, wystarczy znajomość kilku podstawowych zasad. W dzisiejszym artykule skupimy się przede wszystkim na wyborze mebli do łazienki. Od czego zacząć i jakie parametry powinny posiadać? Zapraszamy do lektury!

Niezawodne meble łazienkowe na wymiar

Jakie cechy powinny posiadać szafki łazienkowe? Przy zakupie mebli łazienkowych należy pamiętać o tym, że wybieramy sprzęty do pomieszczenia o podwyższonej wilgotności. W związku z tym niezwykle ważną rolę odgrywa materiał, z którego wykonane są szafki łazienkowe. Dedykowane do łazienki materiały nie odkształcają się i nie pęcznieją w wyniku kontaktu z wodą. Jeżeli lubisz drewniane meble, lepszym wyborem niż drewniane szafki łazienkowe okażą się meble wykonane z przetworzonego drewna np. z płyty MDF. Naturalne drewno źle znosi kontakt z wilgocią, w konsekwencji czego szybko pojawiają się na nim odkształcenia. Bezpieczniejszym wyborem jest więc płyta, która została zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem wody. Szafki łazienkowe na wymiar mogą być także wykonane z płyty akrylowej, która jest łatwa do utrzymania w czystości. To jednak nie wszystkie zalety, jakie zapewniają Ci meble łazienkowe na wymiar. Meble na zamówienie są idealnym wyborem zwłaszcza w przypadku niewielkich i mało ustawnych wnętrz. Łazienki często posiadają znikomą powierzchnię, na której muszą pomieścić się wszystkie niezbędne sanitariaty i meble. Dzięki szafkom łazienkowym na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/59-szafki-stojace-pod-umywalke) możliwe jest pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Problemem przestają być nawet skosy oraz dziwne rozwiązania architektoniczne. Ponadto meble łazienkowe na wymiar mogą być przystosowane do potrzeb domowników.

Szafki łazienkowe stojące – jakie modele wybrać?

Dzięki odpowiednio dobranym szafkom łazienkowym znacznie łatwiejsze stanie się utrzymanie czystości. Przed wyborem szafek łazienkowych stojących czy wiszących warto chwilę zastanowić się nad swoimi zwyczajami. Wolisz, aby wszystkie kosmetyki oraz środki czystości były schowane, czy może część Twoich ulubionych produktów pełni też rolę dekoracji? W zależności od odpowiedzi może okazać się, że potrzebna będzie tylko jedna szafka stojąca pod umywalkę albo cały zestaw mebli. Do przechowywania polecane są zwłaszcza słupki. Te wysokie szafki są bardzo pojemne, a do tego można je dopasować nawet do małej i wąskiej łazienki. Pozostaje też wybór pomiędzy szafkami łazienkowymi stojącymi i podwieszanymi. Oba warianty posiadają swoje wady i zalety. Meble podwieszane optycznie powiększają wnętrze, dlatego często są wybierane do niewielkich łazienek. Tego typu meble są łatwe w czyszczeniu, a ich wysokość może być przystosowana do wzrostu domowników. Minusem jest sam proces montażu szafek. Ponadto nie mogą być one mocowane np. do lekkich ścianek działowych, które nie uniosą ciężaru szafki oraz jej zawartości. Meble stojące są przeważnie nieco większe od podwieszanych wariantów, ponieważ nie pojawia się tutaj kłopot z utrzymaniem ciężaru. Stojące szafki nie są za to polecane do ciasnych łazienek.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.