UE

Blog

Marzysz o spersonalizowanej szafie, która pomieści wszystkie Twoje rzeczy? Pamiętaj o tych kilku zasadach

14 02/ 2022

...

Odpowiednia szafa może w znacznym stopniu poprawić komfort codziennego życia. O czym warto pamiętać, wybierając mebel idealny? Dzisiaj przedstawimy kilka prostych trików, które pomogą Ci kupić wymarzoną szafę.

Szafy na wymiar – dlaczego są najlepszym rozwiązaniem?

Przed wybraniem idealnej szafy na wymiar, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Dzięki temu będziesz miał pewność, że mebel ziści wszystkie pokładane w nim nadzieje. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, ile osób będzie korzystało z szafy do garderoby. Jest to jeden z podstawowych wyznaczników wielkości mebla oraz rozstawienia szuflad i półek. Przykładowo dla pojedynczej osoby wystarczające mogą okazać się dwie szuflady, ale ich ilość musi być już większa w przypadku kilku lokatorów. Oczywiście zasada ta jest dość uniwersalna i może zostać nieco zmieniona w przypadku osób fascynujących się światem mody. Wówczas nawet jedna osoba może mieć pokaźną kolekcję ubrań, która zmieści się jedynie wewnątrz sporej szafy na wymiar. Gdy już o strojach mowa, warto zastanowić się nad tym, jakie rodzaje ubrań dominują w Twojej szafie. Jeżeli są to zwłaszcza koszulki i dresy, z powodzeniem możesz przechowywać je na półkach. Nieco inaczej postępuje się z koszulami, sukienkami czy marynarkami. To ubrania, które powinny być zawieszone, aby jak najdłużej zachować swoją formę. Należy więc wziąć pod uwagę wyposażenie szafy w drążek.

Kolejny punkt jest poniekąd powiązany z poprzednim zagadnieniem. Tym razem analizujemy to, czy szafa na wymiar ma służyć wyłącznie do przechowywania ubrań, czy także butów, biżuterii oraz innych akcesoriów. Przydatnym trikiem jest również projektowanie nieco większej szafy niż wymagają tego Twoje aktualne potrzeby. Może z czasem ktoś się do Ciebie wprowadzi albo zapragniesz kupić więcej ubrań. Warto przygotować się na takie warianty. Nawet jeżeli nie zdarzy się żadna z wymienionych sytuacji, to znacznie wygodniej jest przechowywać rzeczy w przestronnym miejscu niż wciskać je na styk.

Nadstawki do szaf – pomoc przy przechowywaniu ubrań

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przed zakupem nowego mebla? Każda szafa drewniana na wymiar powinna mieć swoje miejsce. Zaletą tego typu zabudowy jest fakt, że może być ona dopasowana nawet do wnęk, skosów czy ścian kolankowych. Oczywiście równie dobrze będzie prezentowała się w garderobie czy przedpokoju. Szafa na wymiar pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Szacuje się, że minimalna głębokość szafy do garderoby powinna wynosić ok. 60 cm. Pozwala to zachować ubraniom ich docelową formę i nie powoduje ich gniecenia. Z kolei w kwestii wysokości mebla najczęściej podaje się wartość oscylującą wokół 180 cm.

Oczywiście może ona być nieco inna w zależności od wysokości pomieszczenia. W starym budownictwie często spotykane są bardzo wysokie wnętrza. Jednak, aby szafa drewniana na wymiar pozostała funkcjonalna także w razie przeprowadzki, zamiast nowego mebla możesz zdecydować się na nadstawkę do szafy (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy). To niezwykle funkcjonalny dodatek, który daje Ci wiele nowych możliwości. Nadstawki do szaf są idealnym miejscem do przechowywania rzeczy, z których na co dzień nie korzystasz. Mogą to być sezonowe ubrania albo np. rolki czy sprzęt narciarski, które czekają na odpowiednie warunki pogodowe. Warto też od razu wyposażyć się w akcesoria do szaf. Wśród nich bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie.

Czy wiesz, że szafa może być podświetlana od środka? Wystarczy specjalna listwa ledowa. Dzięki niej nie będziesz musiał zapalać centralnej lampy, aby znaleźć ubranie. Wyposażenie do szafy to również kosze i pojemniki do przechowywania. Jeżeli posiadasz swoje ulubione pudełka, możesz do nich dopasować wymiary mebla. Najważniejsze, aby szafa spełniała Twoje wymagania.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.