UE

Blog

Meble do kawalerki – pomysły

05 11/ 2021

...

Urządzanie kawalerki jest nie lada wyzwaniem. Pojawia się przy tym wiele pytań. Jak połączyć różne pomieszczenia w ramach jednego wnętrza? Czy możliwe jest komfortowe życie w małym mieszkaniu? Jakie są najbardziej funkcjonalne meble do małego mieszkania? Choć początkowo pytania zdają się piętrzyć w nieskończoność, to nie trzeba się nimi zrażać. Podstawą powodzenia jest przygotowanie dobrego planu. Urządzanie małego mieszkania może być bardzo przyjemnym procesem. Najważniejsze, aby kawalerka była dostosowana do Twojego trybu życia i spełniała wszystkie Twoje potrzeby. Przy wyborze mebli do małych mieszkań warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Właśnie dlatego często zamawiane są modele robione na wymiar, które są idealnie dopasowane do konkretnej przestrzeni.

Urządzenie małego mieszkania – jak w pełni wykorzystać przestrzeń?


Wybór mebli do kawalerki jest zależny m.in. od układu mieszkania. Najczęściej występują dwa warianty – duży pokój z aneksem kuchennym albo oddzielny pokój i kuchnia. W przypadku kawalerki osobna kuchnia daje uczucie komfortu, jednak także opcja z aneksem może być umiejętnie urządzona. Meble do małych mieszkań powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Lepiej zrezygnować z dekoracyjnych kredensów czy sekretarzyków, które momentalnie przytłoczą przestrzeń i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na jeszcze mniejsze. Meble do małego mieszkania najczęściej utrzymane są w jasnej kolorystyce. Biel, szarość czy beż powiększają optycznie przestrzeń. Jeżeli zależy Ci na intensywnych barwach, znacznie lepiej przemycić je pod postacią dodatków. W kwestii mebli kuchennych do kawalerki polecane są zwłaszcza szafki o lakierowanym wykończeniu. Połyskujące fronty odbijają światło i sprawiają, że kuchnia robi wrażenie przestronniejszej. Meble kuchenne do kawalerki najczęściej składają się z dolnego rzędu szafek. Wiele osób rezygnuje z górnej zabudowy, ponieważ może ona przytłaczać niewielkie wnętrze. Zamiast tego rozwiązaniem jest zawieszenie kilku półek. Przy urządzaniu kawalerki z aneksem kuchennym najlepiej sprawdzają się meble w podobnych odcieniach. Ta sama zasada dotyczy również kolorystyki ścian i podłogi.

Funkcjonalne meble do małego mieszkania – propozycje


Jeżeli pracujesz zdalnie, wśród umeblowania niezbędne jest biurko do małego mieszkania. Najczęściej wybierane są modele o prostej konstrukcji. Dzięki temu całość wygląda na lekką i nie przytłacza pomieszczenia. Biurko do małego mieszkania (https://www.fabrykamebli.pl/20-szafy-i-regaly-na-wymiar) przeważnie zamawiane jest na wymiar. Dzięki temu możesz dopasować np. wymiary blatu do specyfiki swojej pracy. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala rozsądnie rozgospodarować dostępną przestrzeń. Wśród mebli do kawalerki nie może zabraknąć projektów przeznaczonych do przechowywania. Jednym z najbardziej funkcjonalnych mebli do małego mieszkania jest regał. Z powodzeniem może on pełnić rolę półki, szafki, a nawet biblioteczki czy kwietnika. Przy urządzaniu małego mieszkania warto też sięgać po niekonwencjonalne rozwiązania. Jedno z nich wymaga właśnie regału, który z powodzeniem może pełnić funkcję przenośnej ścianki działowej. W ten sposób dzielisz przestrzeń na kilka stref i wciąż masz miejsce do przechowywania. Jakie meble do małego mieszkania okazują się jeszcze niezbędne? Z pewnością przydatna jest szafa do kawalerki. Ponownie najlepszym rozwiązaniem są modele robione na wymiar. Przykładowo, jeżeli nie lubisz prasowania, mało użyteczny będzie dla Ciebie mebel ze specjalnym miejscem na deskę. Szafa do kawalerki może stanąć praktycznie w każdym wolnym miejscu. Najczęściej sytuowana jest w pokoju, ale dobrze sprawdzi się również w przedpokoju albo nawet w kuchni.

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.