UE

Blog

Regał na rośliny w mieszkaniu

02 11/ 2021

...

Zastanawiasz się nad umieszczeniem roślin w mieszkaniu? Takie rozwiązanie posiada niezwykle wiele zalet, wśród których można wymienić m.in. poprawę jakości oddychania. Jak to możliwe? Rośliny uwalniają parę wodną, dzięki czemu powietrze staje się wilgotniejsze. To bardzo ważne zwłaszcza dla alergików oraz dla osób ze skłonnością do suchego kaszlu i chorób górnych dróg oddechowych. Jeżeli latem suche powietrze sprawia, że trudno Ci oddychać, dobrym rozwiązaniem są rośliny w mieszkaniu. Ich zaletą jest nie tylko zwiększanie wilgotności powietrza, ale również jego oczyszczanie.

Rośliny pochłaniają dwutlenek węgla oraz zanieczyszczenia, a uwalniają tlen. Dzięki temu powietrze jest znacznie czystsze i lepiej się nam oddycha. Posiadanie roślin domowych polecają nawet naukowcy z NASA. Według ich zaleceń na 1m2 powinna przypadać przynajmniej jedna roślina. W raporcie Interior Landscape Plants for Indoor Air Pollution Abatement zostały nawet wymienione konkretne gatunki, które najlepiej sprawdzają się w mieszkaniach. Wśród nich znalazły się m.in. anturium, skrzydłokwiat, chryzantema wielokwiatowa, bluszcz pospolity, zielistka Sternberga czy wężownica.

Regał na rośliny usprawni Twoje oddychanie, a przy tym wpłynie na poprawę nastroju. Potwierdzono naukowo, że obecność roślin zmniejsza poziom stresu oraz uczy empatii. Kwiaty działają również na człowieka stymulująco i poprawiają koncentrację. Domowe regały na kwiaty doniczkowe posiadają jeszcze jedną oczywistą zaletę. Są one doskonałą ozdobą, nadającą wnętrzu niezwykłego klimatu.

Regały na wymiar – do jakiego stylu pasują?


Wiemy już, jak wiele zalet ma posiadanie roślin w mieszkaniu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru idealnego regału na kwiaty doniczkowe. Jaki mebel sprawdzi się najlepiej? Przed przystąpieniem do zakupu dobrze jest zaplanować, gdzie ma stanąć mebel oraz, na jaki typ roślin będzie przeznaczony. Regały na wymiar dają Ci możliwość dostosowania wyglądu mebla do Twoich potrzeb. Inny model będzie pasował na klasyczne paprotki, a inny na pnące rośliny.

Regały na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/20-szafy-i-regaly-na-wymiar) mogą pasować nie tylko do każdego pomieszczenia, ale i stylu. Regał drewniany na wymiar znakomicie prezentuje się zwłaszcza w rustykalnych i tradycyjnych wnętrzach. Już sam materiał nawiązuje do świata natury, a kiedy jeszcze dodasz do tego kwiaty, otrzymujesz zestaw wprost stworzony do tego typu estetyki. Z kolei do stylu skandynawskiego i prowansalskiego świetnie pasuje biały albo szary regał drewniany na wymiar. Jeżeli marzy Ci się wnętrze o nowoczesnym albo industrialnym charakterze, wówczas dobrym wyborem są czarne meble. Naturalne rośliny pięknie komponują się z każdym kolorem, dlatego możesz zaszaleć nawet z soczyście żółtą albo czerwoną konstrukcją. Czasem regał na rośliny zajmuje całą ścianę, a innym razem wypełnia niewielką wnękę. Tylko od Ciebie zależy, na jaki wariant postawisz.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.