UE

Blog

Meble kuchenne modułowe

08 07/ 2021

...

Czym są meble modułowe do kuchni? To zestaw rozmaitych elementów kuchennych np. szafek, blatów i uchwytów, które możesz mieszać ze sobą na wiele sposobów. Modułem może być np. szafka na garnki albo szafka pod zlewozmywak. Cechą charakterystyczną mebli kuchennych modułowych jest m.in. to, że możesz z nich tworzyć w pełni niepowtarzalną układankę. Pozwala to na częste zmiany aranżacyjne bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dlaczego warto kupić meble modułowe kuchenne? O tym przeczytasz w naszym dzisiejszym tekście.

Meble kuchenne modułowe – zalety

Przeważnie, aranżując kuchnię, do wyboru mamy gotowe zestawy mebli oraz modułowe meble kuchenne. Pozornie wydaje się, że to komplet jest wygodniejszą wersją, jednak ma on pewne wady. Przede wszystkim nie pozwala na samodzielne ustalenie wymiarów szafek, a także na ewentualne modyfikacje. Szafki kuchenne modułowe dają o wiele więcej możliwości. Stanowią one idealny kompromis pomiędzy gotowymi zestawami a meblami robionymi na wymiar. Co prawda nie możesz decydować o wszystkich parametrach szafek modułowych kuchennych, jednak masz wpływ np. na ich rodzaj, ilość i sposób ustawienia. Dzięki temu bez trudu wybierzesz meble, które pasują zarówno do wymiarów i kształtu pomieszczenia, jak i do stylu, w jakim jest urządzone. To Ty wybierasz ostateczną ilość modułów, dzięki czemu masz wpływ na cenę na każdym etapie zakupów. Wybór szafek kuchennych modułowych jest ergonomicznym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zaletą tego typu mebli jest również fakt, że możesz wymieniać poszczególne moduły. To idealny sposób na zamianę najstarszego mebla albo na odświeżenie wystroju. Przykładowo, jeżeli posiadasz białe meble modułowe do kuchni, masz idealną bazę. Dodatek szafki z żółtym frontem nada całości nowoczesnego charakteru, natomiast czerwona szafka sprawi, że kuchnia będzie prezentowała się w duchu vintage.

Szafki kuchenne modułowe – na co zwrócić uwagę?

Jedną z największych zalet mebli kuchennych modułowych jest ich niezwykła różnorodność. Z łatwością znajdziesz modele zarówno o matowym, jak i błyszczącym wykończeniu. Szafki modułowe kuchenne są świetną opcją dla osób lubiących częste zmiany. Możesz całkiem odmienić charakter kuchni już za sprawą wymiany pojedynczego modułu. Nie jest to możliwe w przypadku gotowych zestawów. Kuchnie modułowe powstają w wielu rozmaitych stylach. Klasyka, nowoczesność, a może styl skandynawski? Bez trudu wybierzesz najlepszy dla siebie wariant. By odmienić oblicze kuchni modułowej, czasem nie trzeba nawet zmieniać całej szafki. Nierzadko wystarczający okazuje się nowy blat, a nawet uchwyty do mebli. Czy przy tych wszystkich zaletach meble modułowe kuchenne mają też jakieś wady? Tego typu meble mogą się nie sprawdzić w przypadku nietypowych wnętrz. Gdy kuchnia posiada wiele skosów albo jest długa i wąska, przeważnie lepszym rozwiązaniem okazują się meble na wymiar, które można dostosować nawet do mało ustawnej przestrzeni. Modułowe meble kuchenne nie są też najlepszym wyborem, jeżeli marzysz o meblach z nietypowego materiału. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w ofercie sklepowej możesz nie znaleźć takich szafek. Ponownie alternatywą okazują się tu meble robione na wymiar.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.