UE

Blog

Meble wielofunkcyjne, czyli klucz do organizacji w problematycznych wnętrzach

25 04/ 2022

...

Początkowo aranżacja małego mieszkania może zabierać sen z powiek. W głowie momentalnie pojawiają się liczne pytania, na które brakuje odpowiedzi. Jak pomieścić wszystkie potrzebne meble i sprzęty, by do mieszkania nie wdarł się chaos? Czy aranżacja salonu z jadalnią jest możliwa nawet w bloku?

Prawdą jest, że lokale o niewielkim metrażu mogą przysporzyć wielu problemów, jednak wcale nie musi być to normą. Obecnie istnieje sporo rozwiązań przystosowanych właśnie do małych wnętrz. Podstawę stanowi przemyślany plan działania. Lepiej nie inwestować w pojedyncze meble, które mogą okazać się mało ustawne. W mieszkaniach w bloku najlepiej sprawdzają się meble na wymiar. Ich niepodważalną zaletą jest fakt, że doskonale pasują nawet do trudnych wnętrz. Wnęki, skosy i małe pomieszczenia nareszcie tracą miano problemu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak rozpocząć aranżację małego mieszkania.

Wielofunkcyjne meble na wymiar do salonu

Salon pełni wiele przeróżnych funkcji. Ich ilość zdaje się zwiększać wprost proporcjonalnie do zmniejszania się metrażu. Dotyczy to zwłaszcza kawalerki, w której jeden pokój służy za salon, sypialnię, biuro, a często także jadalnię i kuchnię. W takim przypadku nieodzowne okazują się meble na wymiar, dzięki którym możesz wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Jeżeli Twoja kawalerka spaja w sobie wszystkie wymienione funkcje, warto pomyśleć o symbolicznym rozdzieleniu pokoju na kilka części. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci skupić się na pracy albo spokojnie spać. Istnieje parę najprostszych metod na podzielenie przestrzeni. W przypadku kawalerki nie polecamy dużej różnorodności kolorystycznej, ponieważ zabieg ten optycznie pomniejszy przestrzeń. Jeżeli zależy Ci na odmiennych barwach w części sypialnianej i kuchennej, postaw na zbliżone do siebie odcienie np. różne tony szarości albo beżu. W ten sposób linia przedziału będzie widoczna, a jednocześnie wnętrze pozostanie spójne.

Dobrym pomysłem na zaznaczenie poszczególnych stref jest wykorzystanie kilku źródeł światła. W salonie może lśnić efektowny plafon, z kolei w kuchni przydadzą się oprawy wpuszczane, a w sypialni lampka nocna albo lampa podłogowa. Aranżacja salonu w bloku to również wykorzystanie wielofunkcyjnych mebli. Stylowy regał jest idealną ścianką działową, która oddziela dwie części pomieszczenia. W ten sposób zyskujesz odrobinę prywatności, a także dodatkowe miejsce do przechowywania. Meble wielofunkcyjne okazują się prawdziwym ratunkiem w przypadku niewielkiego salonu i dotyczy to również mieszkań większych niż kawalerki. Zawsze dobrze sprawdza się rozkładana kanapa. Nawet jeżeli masz swoje łóżko, zyskujesz w ten sposób miejsce dla gości albo dodatkowe schowki do przechowywania pościeli czy ubrań. W przypadku stołu najlepiej jest wybrać model z rozsuwanym blatem. Dzięki temu jeden wielofunkcyjny mebel będzie pełnił rolę zarówno stolika kawowego, jak i pokaźnego stołu, który przyda się podczas świąt i spotkań w większym gronie. Idealnym dopełnieniem zestawu staną się składane krzesła. Ich wygląd często wcale nie odbiega od tradycyjnych egzemplarzy, za to Ty zyskujesz całkiem sporo miejsca.

Najlepsze meble wielofunkcyjne do kuchni

Wiemy już, jak przebiega aranżacja salonu w bloku, a także aranżacja salonu z jadalnią (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy). Kolejnym newralgicznym pomieszczeniem okazuje się kuchnia. Co zrobić, aby pozostała funkcjonalna, a jednocześnie zachwycała wyglądem? Ponownie najlepszym rozwiązaniem okazują się szafki na wymiar. Dzięki temu w pełni wykorzystujesz dostępną przestrzeń, a przy tym możesz dostosować szafki do swoich potrzeb. W gotowej zabudowie mogą znajdować się meble, które są mało przydatne. Jeżeli nie lubisz gotować, półki na garnki okażą się całkiem zbędne i będą tylko niepotrzebnie zabierać tak cenne miejsce. W aranżacjach małych mieszkań często wykorzystywane są także meble modułowe. Jedną z ich podstawowych zalet jest to, że nie musisz kupować wszystkich elementów w tym samym czasie. Meble modułowe zostały stworzone w ten sposób, aby można było dodawać kolejne moduły oraz mieszać je z już posiadanymi częściami. W ten sposób zyskujesz wiele rozmaitych możliwości aranżacyjnych. W niewielkiej kuchni z pewnością przydadzą się również wielofunkcyjne meble i sprzęty. Wśród ciekawszych propozycji znajdziesz m.in. zintegrowaną lodówkę z płytą grzewczą, a także rozsuwane blaty czy stoliki z szufladami. Nawet niewielkie mieszkanie może być niezwykle praktyczne. W uzyskaniu takiego efektu z pewnością pomoże Ci dobry projekt oraz wielofunkcyjne meble.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.