UE

Blog

Minimalistyczne aranżacje z drewnem w roli głównej

25 03/ 2022

...

Najlepiej czujesz się w uporządkowanych wnętrzach, w których na próżno szukać nadmiaru bibelotów i dodatków? To pierwszy znak, że przypadnie Ci do gustu styl nowoczesny minimalistyczny.

Coraz więcej osób docenia prostotę aranżacji i płynący z niej spokój. Choć styl minimalistyczny może pozornie zdawać się nieco ascetyczny, to w rzeczywistości wcale nie wyklucza subtelnych akcesoriów. Jednak jeżeli już decydujesz się na ekspozycję przedmiotu, oznacza to, że jest on funkcjonalny albo niesie ze sobą dużą wartość sentymentalną. Czy przy stylu minimalistycznym możliwa jest aranżacja kuchni białej z drewnem? Jak urządzić kuchnię i salon, aby całość zachowała skromny charakter? W dzisiejszym artykule opowiemy, czym odznacza się styl nowoczesny minimalistyczny oraz jak w łatwy sposób wprowadzić go do swojego domu.

Mieszkanie w stylu minimalistycznym – najważniejsze cechy

Dobór barw pełni bardzo ważną rolę w stylu minimalistycznym. Wnętrza utrzymane są najczęściej w jasnej tonacji. Dominuje biel, ale dobrze sprawdzają się również chłodne odcienie szarości i beżu. Czy salon w stylu minimalistycznym może posiadać mocniejsze akcenty? Tak, pod warunkiem, że zdecydujesz się na jeden dodatkowy kolor, który znajdzie się na choć kilku elementach. Przykładowo mogą to być czerwone poduszki oraz donice o tym samym odcieniu. Coraz popularniejsze aranżacje sypialni z drewnem wskazują na niezwykłą wagę doboru materiałów. Przede wszystkim powinny one odznaczać się wysoką jakością. Naturalne drewno dodaje wnętrzom przytulności, dlatego najczęściej łączy się je z chłodniejszymi materiałami np. metalem, szkłem czy betonem. Dzięki temu udaje się uzyskać idealną równowagę.

Nadmiar wzorów jest czymś, czego nie uświadczysz w salonie w stylu minimalistycznym. Nawet jeżeli pojawiają się tam poduszki czy dywany, są one wykonane z gładkich tkanin. Ponadto dodatki nie pełnią ważnej roli w aranżacjach w stylu minimalistycznym. Salon, sypialnia czy kuchnia są pozbawione zbędnych bibelotów. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie rezygnować z ulubionych przedmiotów. Rolę ozdoby może pełnić np. ramka z rodzinną fotografią czy flakonik ulubionych perfum. Jedną z najważniejszych zalet minimalistycznej przestrzeni jest spokój i harmonia, które są w nich wyczuwalne już od samego przestąpienia progu. Ponadto wiele osób przyznaje, że tego typu wnętrza są o wiele łatwiejsze w sprzątaniu, a samo utrzymanie porządku nie sprawia najmniejszego problemu.

Szafy na wymiar do minimalistycznej przestrzeni

Jakie meble nadają się do mieszkania w stylu minimalistycznym? Salon nie może się obyć bez wygodnej sofy. Najczęściej wykorzystywane są tapicerowane egzemplarze z jasnym obiciem. Jeżeli chcesz dodatkowo postawić fotele, warto aby posiadały one przynajmniej podobny odcień. Zasada, mniej znaczy więcej, odgrywa bardzo ważną rolę w stylu minimalistycznym. Wnętrza są wyposażone przeważnie w podstawowy zestaw mebli. Wszelka awangarda przejawia się jedynie pod postacią pojedynczych egzemplarzy. W aranżacji sypialni z drewnem (https://www.fabrykamebli.pl/27-szafy) stawiamy na proste i gładkie bryły. Lepiej unikać ornamentów i zdobień, które łatwo mogłyby zaburzyć charakter wnętrza. Świetnie sprawdzają się drewniane szafy na wymiar. W ich doborze dominują dwie metody. Często kupowane są meble o jasnych odcieniach np. sosnowym. Istnieje też teoria, która głosi, że meble powinny pasować kolorystycznie do ścian. W takim przypadku przeważnie szafy na wymiar malowane są na odcienie szarości, bieli albo beżu.

Na koniec pozostaje jeszcze aranżacja kuchni białej z drewnem. Ponownie obowiązuje tu zasada oszczędnej ekspozycji dodatków. Większość przedmiotów znajduje się wewnątrz szafek, dzięki czemu przestrzeń sprawia wrażenie czystej i harmonijnej. W kwestii szafek największym powodzeniem cieszą się modele z lakierowanymi frontami. To zabudowa, która pięknie odbija światło i sprawia, że wnętrze zdaje się przestronniejsze.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.