UE

Blog

Nadstawka na szafę – pomysły i inspiracje

13 10/ 2020

...

Wybranie odpowiednich mebli często jest czasochłonnym procesem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele rozmaitych czynników. Wygląd, rozmiar, trwałość, cena – jest to zestaw cech, który najczęściej odgrywa kluczową rolę podczas zakupów. Problem pojawia się w momencie, kiedy produkt zdaje się spełniać jedynie część wymagań. Wówczas pozostaje pójście na kompromis albo podjęcie dalszych poszukiwań. Oba rozwiązania posiadają jednak swoje wady, a w rezultacie mogą powodować niezadowolenie. Człowiek, zamiast cieszyć się z nowego mebla, jest zawiedziony, że zakup odbiega od początkowych zamierzeń.
Meble na wymiar to najlepsze rozwiązanie, które posiada szereg zalet. To od Klienta zależy, jak wybrany egzemplarz ostatecznie się prezentuje. Dzięki temu można połączyć wymarzony wygląd produktu z jego wysoką funkcjonalnością. W powszechnej opinii istnieje mit, że cena mebli na wymiar znacznie przekracza sumę, którą wydałoby się na gotowy produkt. W rzeczywistości kwoty te są porównywalne. Niezaprzeczalnym atutem mebli na wymiar jest to, że można je doskonale dopasować do różnego rodzaju przestrzeni. Nierzadko trudno jest znaleźć gotowy egzemplarz, który posiadałby idealne wymiary. Przy meblach na wymiar możliwa staje się aranżacja nawet mało ustawnej przestrzeni, która do tej pory uchodziła za niemożliwą do urządzenia. W ostatnich latach do łask wróciły nadstawki, określane także mianem pawlaczy. To niezwykle praktyczne meble, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Do wyboru są zarówno nadstawki zamknięte, jak i nadstawki otwarte. Obie wersje z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w mieszkaniu, ale także w biurze.


Mieszkanie


Wybór odpowiedniej szafy jest uzależniony m.in. od powierzchni mieszkania, od ilości domowników oraz ich potrzeb. Zdarza się, że w przypadku minimalistycznego podejścia do życia całej rodzinie wystarcza jedna szafa, ale znacznie częściej potrzeba jest sporo więcej miejsca do przechowywania. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach pragnie się maksymalnie wykorzystać każdy metr, jednak jest to szczególnie trudne, kiedy wnętrza okazują się mało ustawne i posiadają skosy. Wówczas znalezienie idealnych mebli nie tylko pochłania bardzo dużo czasu, ale także nerwów. Świetnym rozwiązaniem okazuje się zamówienie mebli na wymiar. Zaprojektowana w ten sposób szafa będzie spełniała wszystkie wymogi estetyczne i praktyczne konkretnej osoby. Jeżeli na co dzień musi się przestrzegać w pracy eleganckiego dress codu, z pewnością dobrym wyborem będzie szafa z półką na deskę do prasowania oraz z drążkiem, na którym można zawiesić przygotowane ubrania. Razem z szafą warto od razu zamówić nadstawkę na wymiar. Jest to niezwykle praktyczny mebel, który gwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania. Funkcje nadstawki bywają różne. Wiele osób uważa, że to doskonała przestrzeń do trzymania sezonowych ubrań. W ten sposób zimowe kurtki i swetry nie będą zajmowały latem miejsca w szafie, które można przeznaczyć na lżejsze ubrania. W nadstawce można schować rzeczy, po które sięga się co jakiś czas np. pościel czy zapas ręczników. Niektórzy przechowują tam nawet garnki czy zastawę stołową. Zastosowań jest tyle, co ludzkich pomysłów. Nadstawka sprawdza się w rozmaitych pomieszczeniach. Bez problemu może stać się częścią garderoby czy przedpokoju, ale także sypialni. We wnętrzach mieszkalnych najczęściej wybierane są nadstawki zamknięte, które stanowią naturalne przedłużenie szafy.

Biuro


Nadstawki na wymiar sprawdzają się jednak nie tylko w mieszkaniach, ale także w pomieszczeniach biurowych. Każdy, kto pracował kiedyś w biurze, doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele dokumentów generuje każda firma. Coraz więcej papierów może mieć formę elektroniczną, jednak nie jest to możliwe w każdym przypadku. Wszechobecne segregatory i teczki mogą skutecznie zagracić przestrzeń i spowodować, że będzie się w niej źle pracowało. Rozwiązaniem jest kupienie szafy albo regału na wymiar, który będzie przystosowany do potrzeb danej firmy. Razem z podstawowym meblem dobrze jest za jednym razem wyposażyć się w nadstawkę. To idealne miejsce do przechowywania rzadko używanych dokumentów. Mogą się tam znaleźć np. raporty roczne czy już rozliczone faktury. W biurach w zasadzie na równi wykorzystywane są nadstawki otwarte i zamknięte. Ostateczny wybór uzależniony jest przeważnie od pomysłu na aranżację przestrzeni. Jedną z zalet nadstawek na wymiar jest fakt, że można ustalić ich wielkość oraz rozstaw i ilość półek. Dzięki temu nie pojawi się problem, w którym segregatory nie będą się mieściły na półkach. Chętnie kupowane są nadstawki na regał narożny. Są one pojemne i pozwalają świetnie wykorzystać miejsce. Wewnątrz takiego mebla mogą znaleźć się nie tylko dokumenty, ale także np. zapas ryz papieru czy suchych produktów do pokoju socjalnego. Pewne jest, że nadstawka okaże się niezwykle przydatnym meblem.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.