UE

Blog

Organizacja pokoju ucznia

16 09/ 2021

...

Niezauważalnie minęło lato, a w szkołach rozbrzmiał już pierwszy dzwonek. Przeważnie pamięta się o podstawowej wyprawce, w skład której wchodzą m.in. podręczniki, zeszyty oraz akcesoria papiernicze. Niestety znacznie łatwiej przegapić to, że reorganizacji wymaga pokój dziecka. Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju ucznia, tak aby ten mógł spokojnie skupić się na nauce? Zapraszamy na nasz krótki poradnik.

Meble do pokoju ucznia


Pokój dziecięcy spełnia przeważnie kilka funkcji, które są zależne od wieku dziecka, jednak najczęściej można je podzielić na kącik do nauki, wypoczynku oraz zabawy. Podzielenie przestrzeni na kilka stref jest bardzo ważne. Dzięki temu dziecko jest w stanie lepiej skupić się na odrabianiu lekcji, a podczas zabawy nie musi myśleć o szkole. Jakie meble są niezbędne w pokoju ucznia? Najważniejszą rolę pełni odpowiednio dopasowane biurko. Jeżeli Twoje dziecko jest już w wieku szkolnym, warto, aby także uczestniczyło w wyborze idealnego modelu. Dzięki temu maluch będzie chętniej spędzał czas przy biurku, a nauka może nawet stać się dla niego przyjemnością. Niektórym osobom przypadnie do gustu najprostsze biurko z samym blatem, z kolei dla innych lepszym wyborem stanie się biurko z miejscem na komputer albo z dodatkowymi szafkami czy półkami. Młodsze dzieci często marzą o biurkach z bajkowym motywem. Bywa, że bohaterowie ulubionych opowieści stają się dla dzieci motywacją do nauki. Kolejnym bardzo ważnym elementem pokoju ucznia jest krzesło. Dziecko może siedzieć na nim nawet parę godzin dziennie, dlatego tak istotne jest, aby mebel był wygodny i sprzyjał trzymaniu poprawnej postawy. Kiedy w pokoju znajdzie się już biurko i krzesło, można się zająć kolejnym ważnym elementem, czyli miejscem do przechowywania książek.

Regał dla ucznia


Regał do pokoju dziecięcego może przybierać rozmaite formy. Czasem stanowi integralną całość z biurkiem, a innym razem bardziej przypomina domową biblioteczkę. Dzięki meblom na wymiar masz pewność, że ostateczny rezultat spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Dlaczego wybrać właśnie regał na książki (https://www.fabrykamebli.pl/23-regaly-na-wymiar)? To Ty decydujesz nie tylko o wymiarach mebla, ale również o rozstawieniu półek i szuflad. Dzięki temu regał dla ucznia może być w pełni dostosowany do potrzeb Twoich podopiecznych. Ponadto regał pomieści nie tylko podręczniki i książki, ale także wiele innych akcesoriów np. na górnych półkach mogą znaleźć się kartony z sezonową odzieżą, która nie będzie używana przez parę najbliższych miesięcy. Regał do pokoju dziecięcego bywa także pomocny przy rozdzielaniu wnętrza na poszczególne strefy. Regał znakomicie sprawdza się w roli przenośnej ścianki działowej. Dzięki temu nie tracisz miejsca, a ponadto poprzez regał przenikają promienie światła, więc pokój nie staje się przytłoczony. Regał w formie ścianki może rozgraniczać np. część przeznaczoną do nauki od kącika wypoczynkowego. Za sprawą tego nawet w niewielkim pokoju można stworzyć komfortowe warunki do nauki dla każdego dziecka.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.