UE

Blog

Osiem sposobów na zagospodarowanie szafy

23 09/ 2019

...

Szafa to miejsce, którego chcąc nie chcąc na co dzień nie da się pominąć. Odpowiednio zorganizowana nie tylko ułatwi codzienne zmagania z wyborem odzieży, ale i pozwoli zmieścić więcej, niż się nam wydaje. Zagospodarowanie szafy to też klucz do zachowania świeżości i jakości naszych ubrań. Poznaj osiem sposobów na zatrzymanie ich jak najdłużej.

Szafa na wymiar

Szczególnie w przypadku niewielkiego metrażu - meble na wymiar to świetny pomysł. Dopasowana do przestrzeni szafa pozwoli maksymalnie wykorzystać miejsce oraz zagospodarować je w taki sposób, aby pomieścić jak najwięcej rzeczy. Wykonana pod kątem wymogów szafa, będzie spełniać aspekty funkcjonalne każdego domownika i posłuży na lata.

Jeśli poszukujecie mebli na wymiar, zajrzyjcie do naszej oferty!

Pudełka na buty

Każda pora roku mobilizuje do zakupu kilku par obuwia. O ile letnie modele mieszą się w miarę przystępnie po kilka sztuk na jednej półce, tak z butami jesiennymi i zimowymi jest już trochę większy problem. Doskonałym rozwiązaniem będzie trzymanie wszystkich par butów w oryginalnych pudełkach z dodatkowym podpisem lub w pudełkach przeźroczystych - tak, aby otwierając szafę było wiadomo, jaką parę butów gdzie znajdziemy. Jeśli nie dysponujemy oddzielną szafą lub szafką na buty, świetnym pomysłem jest korzystanie z szaf z drążkiem i półkami. Drążki posłużą do powieszenia ubrań, a półki spokojnie pomieszczą obuwie w pudełkach.

Podział na sezony

Każda pora roku rządzi się własną modą, materiałami i rodzajami odzieży. Umieszczenie w pokrowcach ubrań, których nie będziemy nosić w przeciągu następnych kilku miesięcy i schowanie ich na dno szafy pozwoli na zyskanie dodatkowego miejsca. Należy pamiętać jednak, że wykorzystanie plastikowych pokrowców może na niektóre rodzaje odzieży wpłynąć niekorzystnie. Zwłaszcza naturalna skóra, która pozostawiona w plastikowym pokrowcu może być narażona na wysuszenie.

Miejsce na mniejsze akcesoria, organizery

Wszystkie mniejsze rzeczy znajdujące się w naszej szafie: czapki, paski, apaszki to asortyment, na który często, trudno znaleźć odpowiednie miejsce. Ponadto wszystko to, czego nie można powiesić, a nie chcemy, aby zajmowało miejsce na pułkach - najlepiej przechowywać w koszach lub pojemnikach. Świetnym rozwiązaniem są też szyte na miarę organizery. Wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, mogą z powodzeniem stanowić też ozdobę naszej szafy. Taka segregacja pozwoli na wygospodarowanie większej powierzchni na odzież codziennego użytku i zaoszczędzi żmudnych poszukiwań mniejszych akcesoriów, kiedy będą potrzebne.

Pion w szufladzie

Kiedy w szufladach przechowujemy nie tylko bieliznę czy krawaty, ale i koszulki, swetry lub spodnie, warto zastosować pionowe układanie. Jest to doskonała alternatywa, która pozwoli bez problemu odnaleźć konkretną rzecz. O ile w innych miejscach szafy takie rozwiązanie może nie do końca się sprawdzić, to szuflada jest idealnie przystosowaną do tego przestrzenią. System układania pionowego na pewno uchroni nas przed nerwowymi poszukiwaniami, które często kończą się wyrzucaniem całej zawartości szuflady na podłogę.

Podziały

Rozdzielenie odzieży zgodnie z paletą barw pozwoli na szybkie znalezienie czegoś w momencie kiedy, mamy mniej czasu. Z kolei poukładane ubrania, zgodnie na przykład z długością rękawów czy nogawek będą łatwe do odnalezienia, kiedy coś konkretnego chcemy ze sobą skomponować.

Wieszaki

Jeden model wieszaków to bardzo pozytywny aspekt estetyczny wnętrza szafy. Dostępne na rynku wieszaki, wykonane są z przeróżnych materiałów i w bogatej palecie barw. Od zwykłych plastikowych, po drewniane i mosiężne, więc dla każdej szafy znajdzie się coś odpowiedniego. Ten sam model wieszaka w szafie, pozwala na zachowanie porządku i po prostu ładnie wygląda. Dobrym rozwiązaniem są też wieszaki kaskadowe. Pozwalają na umieszczenie większej ilości ubrań na mniejszej powierzchni. Jest to bardzo wygodne, praktyczne rozwiązanie.

Systematyczne przeglądanie szafy

Bardzo często zdarza się każdemu z nas gromadzić rzeczy - mniej lub bardziej potrzebne. Dlatego co jakiś czas wykonany gruntowny przegląd szafy na pewno zaowocuje większą ilością miejsca, na rzecz usunięcia niepotrzebnych, zagracających przestrzeń ubrań. Poza niepotrzebnymi ciuchami w szafie często gromadzą się zbędne pudełka, połamane wieszaki lub pokrowce.

Oświetlenie

Zamontowanie oświetlenia w szafie nie tylko znacznie ułatwi Ci znalezienie w niej czegokolwiek, ale optycznie też ją powiększy. Dostępne na rynku oświetlenia LED są proste w obsłudze i z powodzeniem samodzielnie można je zamontować. Fantastycznym aspektem jest też to, że światło LED-owe nie nagrzewa się i jest znacznie bezpieczniejsze, jeśli chodzi o aspekty bezpieczeństwa.

Jak widać odpowiednie zagospodarowanie szafy, nie jest trudne, a kluczem do sukcesu są małe kroki, które doprowadzą do wielkich efektów!

Najlepszym rozwiązaniem jednak jest zaopatrzenie się w kompatybilną z oczekiwaniami, wygodną szafę, w której przechowywanie rzeczy będzie równie funkcjonalne, co przyjemne.

Sprawdźcie jakimi modelami szaf i regałów dysponujemy!

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.