UE

Blog

Rozpoczęcie roku szkolnego – wybierz biurko dla dziecka

12 10/ 2021

...

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zmieniają się potrzeby dziecka. Od teraz do zabawy dochodzą jeszcze obowiązki. Jednak wcale nie muszą być one takie straszne. Najważniejsze, aby maluch miał dobre warunki do nauki. Dzięki temu cały proces nie będzie dla niego tak uciążliwy. Istotną rolę odgrywa m.in. oświetlenie, ale także biurko dla dziecka. Drewniane, z płyty, a może pokryte tapetą? W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak wybrać najlepsze biurko dla ucznia.

Biurko dla pierwszoklasisty – jakie wybrać?


Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny moment w chwili każdego dziecka. Warto zadbać o to, aby maluch czuł się dobrze i komfortowo w nowej sytuacji. Istotną rolę odgrywa także dostosowanie wnętrza do nowych potrzeb dziecka. Jednym z podstawowych zakupów jest biurko dla pierwszoklasisty. Dzięki takiemu meblowi stworzysz dla dziecka bezpieczną przestrzeń, w której spokojnie będzie mógł się uczyć. Pozostaje tylko pytanie, jak powinno prezentować się biurko szkolne dla dziecka? Wiele zależy od wieku ucznia. Optymalna szerokość biurka dla pierwszoklasisty wynosi ok. 100 cm, a głębokość ok. 55 cm. Zdawać by się mogło, że jest to dość duża powierzchnia, jednak to właśnie małe dzieci potrzebują sporo przestrzeni, aby móc swobodnie rozłożyć wszystkie swoje książki i zeszyty. Wymiary takie zapewnią uczniowi pełen komfort. Większą zagwozdką jest idealna wysokość biurka dla dziecka. Pierwszoklasista mierzy przeważnie od ok. 115 cm do ok. 125 cm. Przy tym każde dziecko może w innym tempie przybierać na wzroście. Idealna wysokość biurka dla dziecka z pierwszej klasy to ok. 60 cm. Jednak przy takim rozwiązaniu musisz przygotować się na to, że po paru latach trzeba będzie zmienić mebel. Możesz też zdecydować się na inny wariant. Uniwersalna wysokość biurka dla dziecka wynosi ok. 75 cm. Przy takim rozwiązaniu trzeba jednak zainwestować w krzesło o regulowanej wysokości. Dzięki temu nawet pierwszoklasista będzie mógł korzystać z wyższego biurka. Kiedy już znajdziesz idealne biurko do pokoju dziecięcego, warto zadbać o jego odpowiednie ustawienie. Dziecko nie powinno zasłaniać samym sobą źródła naturalnego światła. Jeżeli Twój maluch jest praworęczny, najlepiej ustawić mebel lewym bokiem albo przodem do okna. Z kolei dla dzieci leworęcznych najkorzystniejsze jest ustawienie mebla przodem albo prawym bokiem.

 

Jaka wysokość biurka dla dziecka jest najlepsza?


Jak dopasować wysokość biurka szkolnego dla dziecka? Każdy rodzic doskonale wie, że maluchy potrafią rosnąć w zastraszającym tempie. Właśnie dlatego najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest zakup standardowego biurka dla dziecka oraz regulowanego krzesła. Dzięki temu mebel może służyć uczniowi nawet przez kilka lat. Niezwykle istotne jest to, aby dziecko mogło zachować prostą postawę siedząc przy biurku. Nie jest tajemnicą, że ważną rolę pełnią również względy estetyczne biurka do pokoju dziecięcego (https://www.fabrykamebli.pl/55-biurka). Jeżeli uczniowi podoba się jego biurko, istnieje większa szansa, że będzie z chęcią przy nim siedział i uczył się albo odrabiał lekcje. Rodzice często wybierają biurko dla dziecka białe. Jest to doskonała baza, na podstawie której można stworzyć kreatywną przestrzeń dla ucznia. Kolorowe meble z motywami bajek są atrakcyjne wizualnie, jednak szybko przestają być aktualne. Wystarczy, że skończy się moda na daną bajkę, a maluch pragnie już zmiany. Właśnie dlatego znacznie bezpieczniejszym wyborem jest biurko dla dziecka białe albo biurko dla dziecka drewniane. Neutralna konstrukcja zawsze może zostać przyozdobiona tematycznymi akcesoriami np. podkładką na biurko, lampką czy przyborami do pisania. Ponadto biurko drewniane dla dziecka odznacza się dużą trwałością, dzięki czemu będzie sprawnie służyło przez długie lata.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.