UE

Blog

Sprzątanie łazienki krok po kroku

08 12/ 2021

...

Sprzątanie łazienki należy do najmniej lubianych domowych obowiązków. Kojarzone jest z wielkim trudem oraz sporą ilością czasu. Na szczęście są triki, które sprawiają, że cały proces staje się zdecydowanie mniej uciążliwy. Warto wprowadzić rutynę, która z czasem wejdzie w nawyk i sprawi, że sprzątanie nie będzie zajmowało wiele czasu. Od czego zacząć?

Najpierw zbierz kosmetyki, ręczniki oraz inne drobne akcesoria w osobne miejsce, tak aby nie zabrudzić ich środkami czystości. Następnie użyj ulubionych preparatów czyszczących do armatury i muszli toaletowej. Większość preparatów potrzebuje kilku minut, aby zacząć działać. W tym czasie możesz wrzucić ręczniki do pralki i przejrzeć kosmetyki i akcesoria. Dzięki takiemu zwyczajowi unikniesz korzystania z przeterminowanych produktów. Po kilkunastu minutach przychodzi czas na umycie armatury. Najlepiej zacząć od umywalki, prysznica albo wanny i skończyć na toalecie. Ważne jest też regularne czyszczenie kafelków, lustra, lamp oraz mebli łazienkowych. Dzięki temu wystarczy zaledwie kilka chwil, aby przywrócić im olśniewającą czystość. Na koniec pozostaje odkurzenie i umycie podłogi. Gdy wszystko wyschnie, kosmetyki i akcesoria mogą wrócić na swoje miejsce. To krótki i prosty przepis na czyszczenie łazienki. Pozostaje jeszcze jednak odpowiedź na pytanie, czy konkretne meble łazienkowe mogą ułatwić albo utrudnić cały proces?

Meble łazienkowe na wymiar – szafki stojące

Obecnie wśród wyposażenia łazienki królują meble łazienkowe na wymiar. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że mogą być one przystosowane zarówno do przestronnego pomieszczenia, jak i do niewielkiego wnętrza. Meble do łazienki na wymiar sprawdzają się nawet w przestrzeni, która do tej pory uchodziła za niemożliwą do urządzenia. Przy wyborze szafki pod umywalkę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiary, ale również sposób montażu. Decydujesz przede wszystkim pomiędzy stojącymi szafkami łazienkowymi a podwieszanymi szafkami pod umywalkę. Zaczniemy od omówienia wad i zalet klasycznego rozwiązania, a więc stojących szafek łazienkowych. Są one wykorzystywane szczególnie w przestronnych łazienkach. Stojące szafki pod umywalkę na wymiar są pojemne i mogą być w nich przechowywane nawet ciężkie akcesoria. Zaletą stojących modeli jest również łatwość ich przestawienia. Wystarczy jedynie przenieść mebel w inne miejsce. W zależności od wysokości nóżek, różna jest łatwość sprzątania podłogi pod szafką. W przypadku krótkich nóżek konieczne może okazać się przesunięcie mebla.

Szafki pod umywalkę – podwieszane modele

Szafki pod umywalkę na wymiar (https://www.fabrykamebli.pl/59-szafki-stojace-pod-umywalke) są dostępne również w podwieszanej wersji. Jest to rozwiązanie wykorzystywane zwłaszcza w małych i średnich łazienkach. Uwolnienie przestrzeni pomiędzy meblem i podłogą optycznie powiększa wnętrze. Podwieszane meble łazienkowe na wymiar przeważnie nie są aż tak pojemne jak modele na nóżkach, jednak z pewnością sprawiają one, że sprzątanie staje się banalnie proste. Dzięki temu, aby umyć podłogę, nie musisz odsuwać całej szafki. Meble do łazienki na wymiar występują w obu odsłonach. Ostateczny wybór najczęściej podyktowany jest metrażem wnętrza, a także indywidualnymi preferencjami. Przeważnie do łazienek w stylu klasycznym oraz retro wybiera się stojące szafki, z kolei w modernistycznych pomieszczeniach dominują podwieszane modele. Nie musi to być jednak niezmienną zasadą. Najważniejsze, aby szafka spełniała wymagania Twoje i innych domowników.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.