UE

Blog

Szafa w sypialni – wady i zalety

13 11/ 2020

...

Szafa w sypialni – wady i zalety

 

Sypialnia jest wyjątkową przestrzenią w każdym domu. To miejsce, w którym człowiek pragnie się zrelaksować i odpocząć. Jedną z podstawowych zasad feng shui jest zachowanie harmonii. Aranżowana przestrzeń powinna pasować do stylu życia i upodobań mieszkańców, jednak równie ważne jest, aby spełniała ona przypisane jej funkcje. Nie ma wątpliwości, że najważniejszym meblem w sypialni jest wygodne łóżko, które pozwala na komfortowy wypoczynek. Jeżeli posiadamy duże mieszkanie, wówczas sypialnia może służyć jedynie do snu, jednak w większości przypadków pełni ona także inne funkcje. Czasem znajduje się tam stanowisko do pracy albo toaletka, a jeszcze częściej możemy dostrzec tam szafę. Postawienie tego mebla w sypialni posiada wiele zalet, ale także pewne wady. Do minusów możemy zaliczyć m.in. konieczność pozostawienia wolnej przestrzeni do otwierania drzwi. Jeżeli marzyliśmy o pomieszczeniu przeznaczonym tylko i wyłącznie do wypoczynku, wówczas obecność szafy również można uznać za wadę. Jednak za sprawą szaf na wymiar do sypialni możliwe jest dobranie idealnego modelu, który doskonale współgra z konkretnym pokojem. W dzisiejszym tekście skupimy się przede wszystkim na szafach wolnostojących do sypialni. Ich zaletą jest nie tylko szeroki wybór, ale również fakt, że można je postawić w praktycznie każdym miejscu i przenieść w razie zmiany aranżacji. Szafa w sypialni pozwala na zachowanie prywatności. Jeżeli mieszkasz z innymi domownikami, za sprawą szafy możesz spokojnie wybrać wszystkie potrzebne rzeczy i przebrać się w pokoju. To niezwykle ważne zwłaszcza dla osób, które nie lubią wszechobecnego chaosu.

Jak wybrać idealną szafę do sypialni?

 

Co prawda nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak wybrać idealną szafę do sypialni, jednak jest sporo podpowiedzi, które mogą ten proces w znacznym stopniu ułatwić. Na samym początku należy się zastanowić nad zastosowaniem mebla. Czy chcemy przechowywać w nim wyłącznie ubrania, czy także np. pościel. Inny układ obierze szafa zarezerwowana tylko na ubrania, a inaczej będzie wyglądał mebel, którego część chcemy przeznaczyć pod biblioteczkę albo regał. Obecnie spierają się ze sobą dwie frakcje. Wciąż większość osób nie wyobraża sobie szafy pozbawionej drzwi, jednak z każdym rokiem coraz popularniejsza staje się także szafa otwarta. Pierwszy wariant zdaje się bardziej uniwersalny. Na wewnętrznej stronie drzwi można np. powiesić dodatkowe wieszaki, a wszelki nieporządek nie jest od razu widoczny. Przy zamkniętej szafie do sypialni przechowywane przedmioty nie muszą do siebie pasować ani kolorem, ani stylistyką i nie ma to większego znaczenia. Jest to natomiast istotne w przypadku szafy otwartej. Pozwala ona na ekspozycję ubrań i akcesoriów, jednak najlepiej się one prezentują, kiedy łączy je wspólny mianownik. Bardzo ważne jest także zachowanie porządku, nieład od razu przyciąga wzrok i powoduje uczucie estetycznego chaosu. Szafa otwarta do sypialni dobrze sprawdza się w przypadku, kiedy część półek chcemy przeznaczyć np. na małą biblioteczkę. Bardzo ważną rolę odgrywa również wygląd szafy. Na szczęście obecnie dostępny jest tak szeroki wybór rozmaitych wariantów, że uda się dopasować idealny model do każdej sypialni, niezależnie od jej metrażu i stylu.

Szafa na wymiar do sypialni – co trzeba wiedzieć?

 

 

W dobie bogatego wyboru rozmaitych produktów Klienci coraz częściej poszukują modeli, które spełnią ich wszystkie oczekiwania. Tendencja ta jest widoczna m.in. w dziedzinie mebli. Z każdym rokiem chętniej kupowane są meble na wymiar, które są w stanie spełnić wszystkie oczekiwania danego Klienta. To od indywidualnych preferencji konkretnej osoby zależy m.in. ostateczny wygląd szafy, jej wielkość oraz ilość i rozstaw półek. Dzięki możliwości wykreowania idealnego mebla, nawet pozornie mało funkcjonalna sypialnia staje się nagle praktyczna. Meble do sypialni na wymiar przybierają rozmaity wygląd. Jeżeli potrzebujemy sporo miejsca do przechowywania, dobrym wyborem jest zakup szafy z nadstawką. Na górnych półkach można przechowywać np. ubrania sezonowe albo rzadziej wykorzystywane elementy garderoby. Z kolei szuflady są doskonałym miejscem na skarpetki, bieliznę oraz rozmaite bibeloty. Szafa do sypialni z drążkami sprawdza się zwłaszcza u osób, które muszą przestrzegać na co dzień eleganckiego dress codu. Dzięki temu można przygotować ubrania na cały tydzień i nie trzeba codziennie męczyć się prasowaniem. Ponadto, jeżeli nie mamy miejsca w przedpokoju, na drążkach mogą znaleźć się także kurtki, płaszcze oraz inne okrycia wierzchnie.

 

 

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.