UE

Blog

Wygospodaruj przestrzeń do pracy w niewielkim mieszkaniu dzięki meblom na wymiar!

30 06/ 2023

...

W ostatnich latach zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania pracą zdalną. Coś, co jeszcze niedawno było podyktowane głównie koniecznością, obecnie jest świadomym wyborem wielu osób. Jednak praca zdalna wymaga nie tylko determinacji i regularności, ale także odpowiednio przygotowanej przestrzeni. Jeżeli planujesz stałą zmianę na tę formę pracy, wówczas niezbędne okażą się meble home office. Od czego zacząć? Absolutną podstawą jest wygodny fotel oraz ergonomiczne biurko do home office. Już te dwa elementy pozwolą Ci na komfortowe wykonywanie zadań. Z czasem warto zwrócić też uwagę na inne meble do pracy zdalnej np. regały albo kontenerki, w których będziesz mógł przechowywać potrzebną dokumentację. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się m.in. na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka home office.

Biurko do home office – na co zwrócić uwagę?

Biurko do home office jest meblem, który powinien służyć przez długie lata. Jego zakup musi więc być dobrze przemyślany. Jednym z pierwszych aspektów, na który warto najpierw zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. To właśnie on warunkuje wygląd oraz trwałość mebli biurowych. Najchętniej kupowane są biurka drewniane, które są bardzo wytrzymałe, a do tego pięknie się prezentują. Ponadto biurka drewniane posiadają uniwersalny wygląd. Tego typu meble znakomicie pasują zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego stylu. Tańszą alternatywą dla drewnianego biurka na wymiar jest mebel wykonany z płyt MDF. Kolejną istotną kwestią są wymiary biurka home office. Za absolutnie minimalne wymiary podaje się 120 cm szerokości oraz 80 cm głębokości. To wartości, które zapewnią komfort pracy, jednak w miarę możliwości można je zwiększyć. Idealną ku temu sposobność dają biurka na wymiar. Nasz konfigurator mebli pozwala na dostosowanie wymiarów mebla do Twoich potrzeb. Meble do pracy zdalnej (https://www.fabrykamebli.pl/55-meble-biurowe) powinny przestrzegać zasad ergonomii. Właśnie dlatego świetnym wyborem są meble biurowe na wymiar. Praktyczny okazuje się także fotel o regulowanej wysokości. Na końcu warto zadać sobie pytanie, czy biurko ma służyć tylko do pracy czy również do przechowywania dokumentów? W zależności od odpowiedzi sprawdzi się minimalistyczny mebel albo biurko z półkami, szufladami albo dodatkową nadstawką.

Jakie biurka na wymiar do komputera?

Wszystkie powyżej opisane wartości warto wziąć pod uwagę również przy zakupie biurka do komputera. Jest jednak jeszcze kilka specyficznych kryteriów, które należy uwzględnić przy poszukiwaniach mebli biurowych do komputera. Wiele zależy też od używanego sprzętu. Komputer stacjonarny, który posiada dodatkowy monitor oraz klawiaturę, będzie wymagał szerszego blatu niż laptop. Szacuje się, że uniwersalne biurko do pracy przy komputerze powinno mieć ok. 75 cm wysokości. Należy jednak pamiętać, że jest to wartość przypisywana ludziom o średnim wzroście, czyli mierzącym ok. 170 cm. Jeżeli jesteś niższy albo wyższy, najlepszym wyborem będzie zakup mebli biurowych na wymiar. Ponadto meble home office na wymiar mogą zostać dostosowane do konkretnych urządzeń np. do drukarki czy skanera. Dobrze też rozważyć jak będzie przebiegała droga kabli. Dzięki temu będziesz mógł zaprojektować odpowiednie wycięcie albo schowek na przewody.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.