UE

Blog

Wykorzystanie szaf w różnych pomieszczeniach

20 10/ 2020

...

Wykorzystanie szaf w różnych pomieszczeniach


Trudno byłoby wyobrazić sobie mieszkanie pozbawione szafy. Jest to niezwykle funkcjonalny mebel, w którym można skryć nie tylko ubrania, ale także np. ręczniki, pościel, a nawet dokumenty. Jednak zależnie od metrażu i rozstawienia pomieszczeń, najlepsze miejsce na szafę może znajdować się w różnych pokojach. W polskich mieszkaniach najczęściej ustawia się szafy w sypialniach i przedpokojach. Przeważnie rozdziela się wówczas okrycia wierzchnie od standardowych ubrań. Jednak coraz więcej osób decyduje się również na wydzielenie garderoby. 
Wbrew pozorom nie musi ona zajmować wiele miejsca, a jest w stanie pomieścić wszystkie ubrania, dzięki czemu inne pokoje stają się przestronniejsze.


Szafy na wymiar do garderoby

Jeżeli posiada się oddzielne pomieszczenie o wielkości wynoszącej przynajmniej 3,5m2, wówczas warto urządzić tam garderobę. Osobny pokój, w którym można przechowywać wszystkie ubrania, często kojarzony jest z luksusem. Na szczęście coraz więcej mieszkań jest przystosowanych do wydzielenia garderoby. Niestety bywa, że tego typu pomieszczenia są mało ustawne, posiadają np. dużo skosów. Rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar do garderoby. W ten sposób można zagospodarować każde pomieszczenie. We wnętrzach, zbudowanych na planie kwadratu, świetnie sprawdza się zabudowa w kształcie litery L. W ten sposób wykorzystany zostaje nawet kąt pomieszczenia, w którym można ustawić głębokie szafki narożne. Są one bardzo pojemne i idealnie nadają się m.in. do przechowywania butów. Garderoba na wymiar jest w stanie pomieścić ubrania nawet sporej rodziny. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają problem z utrzymaniem porządku.

Dzięki garderobie uniknie się rozrzucania ubrań po sypialni albo salonie. Ponadto garderoba sprawia, że inne pomieszczenia zyskują więcej przestrzeni. W standardowych wnętrzach szafy znajdują się m.in. w sypialni albo w przedpokoju. Za sprawą garderoby szafy będą miały swoje miejsce w jednym pomieszczeniu. Samo urządzenie wnętrza zależy od tego, ile osób mieszka w domu i jaki tryb życia prowadzą. Jeżeli na co dzień uczęszcza się do pracy, w której obowiązuje ścisły dress code, wówczas z pewnością przyda się szafa z drążkami. By sukienki się nie pogniotły, należy pozostawić przestrzeń o wysokości ok. 1,6m. W przypadku koszul i bluzek wystarczy 1m. W ten sposób można mieć pewność, że ubrania się nie pogniotą, dzięki czemu oszczędzi się sporo czasu i nerwów.

Idealna szafa do sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym człowiek chce czuć się dobrze i komfortowo. Bardzo ważne jest to, by aranżacja wnętrza sprzyjała wypoczynkowi. Istotne jest wygodne łóżko albo kanapa, odpowiednie oświetlenie, a także… szafa. Najczęściej zajmuje ona sporą powierzchnię, dlatego kluczowe jest, aby pasowała do innych mebli. Często trudne okazuje się znalezienie modelu, który posiadałby idealne rozłożenie pólek i drążków, a do tego charakteryzował się odpowiednim wyglądem.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest szafa na wymiar. Zaletą tego typu mebli jest m.in. to, że można dostosować je do swojego trybu życia. Jeżeli na co dzień chodzimy w dresach i koszulkach, wówczas najlepiej sprawdzą się praktyczne półki. Natomiast eleganci mogą postawić na model o paru drążkach, na których można powiesić szykowne garnitury czy sukienki. Częstym wyborem naszych Klientów są nadstawki. To doskonałe rozwiązanie na sezonowe segregowanie ubrań. Latem nie potrzebujemy grubych kurtek, które mogą być schowane właśnie w nadstawce. Szafa na wymiar może pomieścić nie tylko ubrania, ale także bibeloty czy dokumenty. Można połączyć obie części, projektując jedyną w swoim rodzaju zabudowę. Ubrania mogą znaleźć się np. w zamkniętej części. Na książki czy dokumenty z kolei doskonale nadają się otwarte regały.


Funkcjonalna szafa do przedpokoju

W wielu polskich domach to właśnie przedpokój jest miejscem, w którym przechowuje się największą ilość rzeczy. To, czy możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie, w dużej mierze zależy od szerokości holu. Gdy pomieszczenie jest dość przestronne, jedną z opcji jest postawienie na pełną zabudowę. Warto jednak zdecydować się na szafę o paru skrzydłach. W ten sposób można oddzielić od siebie jej części. Po jednej stronie znajdą się np. ubrania, a w drugiej produkty codziennego użytku np. ręczniki czy chemia gospodarcza. W wąskich i niewielkich przedpokojach najlepiej sprawdzają się płytkie szafy, w których można schować m.in. kurtki i płaszcze. Przeważnie w takim przypadku konieczne jest postawienie dodatkowej szafy np. w sypialni. Niezależnie od tego, czy posiada się wąski czy szeroki przedpokój, zawsze dobrym wyborem są szafy o jasnych frontach. Powiększają one optycznie wnętrze i sprawiają, że człowiek wchodząc do mieszkania, nie czuje się przytłoczony. Hole najczęściej pozbawione są dostępu do naturalnego światła. By przedpokój wyglądał na przestronniejszy, dobrze jest zdecydować się na kilka źródeł światła.

W ten sposób można być pewnym, że wnętrze szafy będzie dobrze oświetlone, a znalezienie poszukiwanej rzeczy nie będzie żadnym problemem. W przedpokoju, podobnie jak w innych pomieszczeniach, najlepiej sprawdzają się szafy na wymiar. W ten sposób można dopasować mebel nie tylko do konkretnego wnętrza, ale także do swojego stylu życia. Hol jest jednak specyficznym miejscem, w którym zdecydowanie najlepiej sprawdzają się zamknięte szafy. Otwarte półki nie są najtrafniejszym wyborem. Rzeczy mogłyby się łatwo zakurzyć, a ponadto byłyby pierwszym elementem, na który człowiek zwracałby uwagę po przekroczeniu progu mieszkania.

Oceń artykuł:
Dziękujemy za ocenę
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.